Piotr Wiśnicki zadebiutuje w Formule 3 z zespołem PHM Racing by Charouz

Piotr Wiśnicki - PHM Racing by Charouz / © FRECA: Sebastiaan Rozendaal / Dutch Photo Agency

Zespół PHM Racing by Charouz potwierdził skompletowanie składu kierowców w Formule 3, ogłaszając, że Piotr Wiśnicki dołączy do Sophii Florsch i Roberto Farii na sezon 2023.

Wiśnicki w bolidzie jednomiejscowym zadebiutował w 2020 roku z ekipą Jenzer Motorsport i rywalizował we włoskich mistrzostwach Formuły 4, a następnie przeniósł się do FRECA na sezon 2022, aby ścigać się dla KIC Motorsport.

W zbliżającej się kampanii 2023 Wiśnicki wystartuje w Formule 3 z zespołem PHM Racing by Charouz.

„Bardzo się cieszę, że jako debiutant będę mógł rywalizować w tak mocnej stawce F3 razem z PHM Racing” – powiedział Piotr Wiśnicki. „To ogromny krok w mojej karierze i będzie wymagał ode mnie dużej ilości pracy.”

„Chciałbym podziękować wszystkim w PHM Racing za możliwość, która pozwoli mi wystąpić w tej serii.”

19-letni Wiśnicki nie będzie musiał długo czekać, aby po raz pierwszy posmakować bolidu Formuły 3, ponieważ do przedsezonowych testów w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 14-16 lutego, pozostał niecały tydzień.

„Piotr ma więcej umiejętności, niż pokazały ubiegłoroczne wyniki we FRECA” – podkreślił Roland Rehfeld, menedżer zespołu PHM Racing.

„Znając go od pierwszych lat w F4, jestem przekonany o jego naturalnej szybkości. Musimy pracować nad procedurami na torze i poza nim, ale bardzo podobał mi się jego sposób, w jaki wszedł do F3.”

„Musimy nauczyć się wielu torów tak samo, jak jego koledzy z zespołu, więc potrzebujemy czasu, aby wzbudzić potencjał, który posiadamy i przełożyć go na wyniki.”

Image: © FRECA: Sebastiaan Rozendaal / Dutch Photo Agency