Pirelli potwierdza dobór mieszanek na GP Toskanii i Rosji

Opona Pirelli / © Pirelli Motorsport

Pirelli potwierdziło, z jakich mieszanek skorzystają kierowcy podczas Grand Prix Toskanii na torze Mugello oraz Grand Prix Rosji, które odbędzie się na obiekcie w Soczi.

Formuła 1 o dwie rundy powiększyła tegoroczny kalendarz wyścigowy, potwierdzając pierwsze w historii Grand Prix na włoskim torze Mugello, które przy okazji będzie 1000 wyścigiem Ferrari w Formule 1 oraz Grand Prix Rosji, które niezmiennie od 2014 roku gości w świecie królowej sportów motorowych.

Mugello, które charakteryzuje się szybkimi zakrętami i dużymi przeciążeniami oraz nagłymi zmianami kierunku jazdy, nie będzie wymagające jedynie dla kierowców, ale także dla opon, nic więc dziwnego, że włoska firma postawiła tutaj na trzy najbardziej twarde mieszanki w swojej gamie - C1, C2 oraz C3.

Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom to już odmienna strategia opon i dobór trzech najmiększych mieszanek. Najtwardszą mieszanką będzie tutaj C3, pośrednie C4, natomiast najmiększą C5.

Warto dodać, że każdy kierowca, podczas każdego weekendu wyścigowego w sezonie 2020, ma do dyspozycji jedynie trzynaście mieszanek ogumienia, które może wykorzystać. Każdy kierowca musi zachować jedną najmiększą mieszankę na trzecią część kwalifikacji, natomiast na wyścig każdy zawodnik musi mieć do dyspozycji dwie najtwardsze mieszanki i obowiązkowo którejś z nich użyć podczas rywalizacji.

Image: © Pirelli Motorsport