Pirelli potwierdza gamę mieszanek na pierwsze przedsezonowe jazdy Formuły 1 w Barcelonie

Nikita Mazepin - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Firma Pirelli, dostawca ogumienia do F1, przedstawiła ogumienie, jakie będzie używane podczas pierwszych przedsezonowych jazd na torze Barcelona-Catalunya, a także ujawniła, że ostatnia popołudniowa sesja odbędzie się na mokrej nawierzchni.

Już w środę zespoły rywalizujące w ramach Mistrzostw Świata Formuły 1 przystąpią do pierwszych przygotowań do zbliżającej się kampanii 2022, w której ekipy będą rywalizować zupełnie nowymi konstrukcjami na zmienionym ogumieniu.

W ciągu trzech dni w Barcelonie Pirelli dostarczy każdemu zespołowi 30 zestawów opon, przy czym każdy skład wybierze dowolny przydział z 35 slicków, 3 zestawów opon pośrednich i 3 opon na mokrą nawierzchnię.

Informacje firmy Pirelli

Składy podczas jazd będą dysponować aż pięcioma twardościami mieszanek na suchą nawierzchnię, poczynając od najtwardszych C1-C2 (opony z białym oznaczeniem), poprzez pośrednią C3 (żółte oznaczenie), a kończąc na dwóch najmiększych, które zostały oznaczone symbolami C4-C5 (czerwone).

Nowością podczas przedsezonowych przygotowań będzie obowiązkowy test opon na mokrą nawierzchnię, który został zaplanowany na piątkowe popołudnie, na specjalnie przygotowanej pętli.

Jednakże, jeśli pogoda w Hiszpanii spłata figla i opady deszczu pojawią się w inny dzień testowy, piątkowa popołudniowa sesja na mokrej nawierzchni zostanie odwołana.

Image: © Haas F1 / LAT Images