PKN ORLEN przedłuża umowę sponsorską z zespołem Alfa Romeo

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Motorsport Grand Prix

Polski Koncern Naftowy potwierdził swoje dalsze zaangażowanie w królową sportów motorowych.

Zgodnie z przewidywaniami PKN ORLEN również w sezonie 2021 będzie tytularnym sponsorem Alfy Romeo, kontynuując tym samym współpracę rozpoczętą na początku tego roku. Filarem tegoż partnerstwa będzie oczywiście Robert Kubica, który pozostanie w Formule 1 w roli kierowcy rezerwowego z możliwością uczestnictwa w wybranych piątkowych treningach.

„Chciałem państwa poinformować, że Orlen pozostanie sponsorem tytularnym Alfy Romeo na kolejny sezon. Zostajemy w Alfie" – powiedział prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

„Inwestujemy w rozpoznawalność i budowę tej marki, bo to się nam po prostu opłaca. Jeżeli mówimy o opłacaniu tego przedsięwzięcia, to sam ekwiwalent reklamowy wyniósł 400 milionów złotych."

„Robert, z którym wiążemy nadzieje i który spełnia nasze oczekiwania, jest bardzo dobrze odbierany przez Polaków i za granicą. 70% naszych ankietowanych wiąże Roberta Kubicę z ORLENem. Mimo iż jest pandemia, inwestowanie w sport się opłaca i ORLEN nie będzie schodził z tej drogi, bo to wiąże się z biznesem, który realizujemy. Dziękuję ci Robert za tę współpracę, która jest bardzo owocna."

Robert Kubica przyznał, że ten rok, w którym łączył dwa mocno skondensowane kalendarze wyścigowe, nie był łatwy. 

„Były to trudne sezony, które były skompresowane. Od połowy czerwca do dziś byłem w domu 5 dni, ale jestem szczęściarzem, bo moja praca to moja pasja. Każda możliwość pojeżdżenia bolidem F1 jest czymś wyjątkowym. Zawsze czuję to, gdy wsiadam do bolidu"  powiedział. 

„Moja rola w tym zespole jest jasna, ale myślę, że w tym roku rola kierowcy rezerwowego była ważna. Myślę, że Alfa Romeo miała szczęście, że nas miała i to był duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę."

„Bardzo możliwe, że będę ścigał się na innych arenach, czymś innym. Trening czyni mistrza, nawet w wieku 36 lat i w motorsporcie. Mam nadzieję, że w moim biurze wyścigowym będę spędzał dużo czasu" zakończył.

Image: © Motorsport Grand Prix