Po dwa punkty karne dla Kubicy i Ricciardo

Podczas wyścigu o GP Brazylii Robert Kubica otrzymał pięciosekundową karę za niebezpieczny wyjazd ze swojego stanowiska serwisowego. Niewiele brakowało, a Polak zderzyłby się z Maxem Verstappenem, który w tym samym momencie opuszczał aleję serwisową.

Po przeanalizowaniu danych sędziowie orzekli jednak, że zespół Williams wypuścił swojego kierowcę w odpowiednim momencie, ale to on wyjechał zbyt wolno tuż przed nadjeżdżającego Verstappena, który musiał zwolnić i spadł za Lewisa Hamiltona, który był jego głównym rywalem w walce o zwycięstwo.

"Samochód 33 [Verstappen] zakończył swój pit stop i poruszał się w kierunku wyjazdu z alei serwisowej" - można przeczytać w oświadczeniu sędziów. "Samochód 88 [Kubica] kończył w tym momencie swój postój."

"Sędziowie ustalili, że zespół samochodu 88 wypuścił go zanim samochód 33 dotarł do tablicy kierunkowej, a czas wypuszczenia przez zespół był odpowiedni."

"Jednak samochód 88 opuścił swoje stanowisko zbyt powoli i kiedy bolid 33 był już obok, skręcił w kierunku drogi wyjazdowej, a samochód 33 musiał skręcić w stronę ściany i zwolnić, aby uniknąć kolizji."

"Według ustaleń, było to niebezpieczne wypuszczenie ze stanowiska i to kierowca ponosi winę, dlatego nałożyli na samochód 88 karę pięciu sekund."

Dwa punkty karne otrzymał także Daniel Ricciardo, który był winny kolizji z Kevinem Mangussenem na początku wyścigu.

"Zbliżając się do czwartego zakrętu, samochód numer trzy [Ricciardo] wykonał ruch w stronę samochodu 20 [Magnussen], próbując go wyprzedzić."

"W wierzchołku zakrętu samochód 3 delikatnie zblokował lewą przednią oponę, co doprowadziło do podsterowności i tym samym kolizji na wyjściu z zakrętu."

Obecnie Ricciardo będzie miał na swoim koncie 7 punktów karnych. Dopiero 28 kwietnia anulowane zostaną dwa ze wspomnianych siedmiu.

W przypadku Roberta Kubicy, są to jego pierwsze punkty karne w karierze.