Podwójne Grand Prix Austrii otworzy sezon 2020?

Podwójne Grand Prix Austrii otworzy sezon 2020?

Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring może gościć podwójną rundę sezonu 2020 Formuły 1 i otworzyć zarazem tegoroczną kampanię, która została wstrzymana przez panującą epidemię koronawirusa.

Właściciele Formuły 1, Liberty Media, wraz z zespołami oraz Międzynarodową Federacją Samochodową pracują nad wznowieniem tegorocznych mistrzostw świata, jednak na chwilę obecną nie jest jasne, kiedy rozpocznie się sezon 2020 oraz na którym obiekcie.

Na dzień dzisiejszy już dziewięć z dwudziestu dwóch rund tegorocznej kampanii zostało przełożone lub odwołane, a ostatnim było Grand Prix Kanady. Do tego grona może trafić także GP Francji na torze Paul Ricard, czego powodem są kolejne restrykcje francuskiego rządu.

Doktor Helmut Marko, doradca w zespole Aston Martin Red Bull Racing zdradził, że właściciele F1 planują rozpoczęcie sezonu w Austrii, organizując podwójną rundę na obiekcie w Spielberg, a cały sezon miałby wystartować 5 lipca, czyli w pierwotnym terminie GP Austrii.

"Na chwilę obecną wygląda na to, że możemy gościć dwa wyścigi. Jesteśmy gotowi" - przyznał w rozmowie z F1-Insider, Helmut Marko.

Start sezonu w Austrii już piątego lipca będzie wiązało się jednak z brakiem kibiców na torze, a także najmniejszą liczbą personelu, w tym także przedstawicieli mediów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

"Liberty Media nalega, aby liczba ludzi była jak najmniejsza. Oznacza to, że na miejscu będzie jedynie telewizja, czyli nie będzie przestawicieli mediów, jednak wyścigi towarzyszące będą mogły się odbyć."

"Będą panowały surowe restrykcje w padoku i na torze wyścigowym: będzie trzeba zachować minimalną odległość i nosić maski."

"Wreszcie są dobre powody do optymizmu" - dodał.

Podobną wersję, co do rozgrywania kolejnych rund, proponuje tor Silverstone, który także jest gotowy do organizacji podwójnego lub nawet potrójnego weekendu, o czym pisaliśmy tutaj - Dyrektor toru Silverstone: Organizacja dwóch Grand Prix jest możliwa.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool