Polski zespół Inter Europol Competition weźmie udział w wyścigu Le Mans!

Polski zespół Inter Europol Competition weźmie udział w wyścigu Le Mans!

Polski zespół Inter Europol Competition odniósł zwycięstwo w wyścigu na torze Sepang podczas Asian Le Mans, wygrał azjatycką serię Le Mans i wystąpi w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Tegoroczny sezon był niezwykle udany dla polskiego składu w azjatyckiej serii. Kuba Śmiechowski i Martin Hippe - kierowcy zespołu - wygrali już pierwszy wyścig, rozgrywany w Szanghaju, a następnie regularnie stawali na podium (druga pozycja w Japonii i druga w Tajlandii).

Na torze Sepang Śmiechowski zakwalifikował się na piątej lokacie, jednak do wyścigu zespół ruszał z czwartej lokaty. Podczas wyścigu doszło do kontaktu z samochodem LMP2, jednak załoga zespołu zdołała naprawić auto w trakcie ostatniego pit stopu.

"Cieszę się z wyniku" - powiedział Martin Hippe. "Zespół wykonał wspaniałą robotę, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielki problem podczas ostatniego pit stopu. Samochód był w zasadzie perfekcyjny. Cieszę się z kolejnego wygranego wyścigu i mistrzostw."

Jak dodał Kuba Śmiechowski: _Jestem podekscytowany wyjazdem na Le Mans. To było moim marzeniem. Czujemy dużą satysfakcję, ponieważ nie otrzymaliśmy tego za darmo, ale musieliśmy ciężko sobie zapracować. Nigdy tam nie byłe, więc to zupełnie nowe dla mnie wyzwanie. Nie tylko tor, ale także LMP2. Jednak do tego czasu wezmę udział w dwóch wyścigach tym samochodem. To wspaniałe uczucie wygrać serię Asian Le Mans.

W tym sezonie zespół Inter Europol Competition zakupił auta Ligier LMP2, którymi zamierza wystartować w European Le Mans Series. Do tej pory polska ekipa startowała w tej serii prototypami LMP3, które również w tym roku znajdą się na starcie.