Popołudniowy trening na torze Nurburgring dla Nico Mullera

Nico Muller - Audi Sport Team Abt Sportsline / © Audi AG

Nico Muller okazał się najszybszym kierowcą podczas popołudniowego treningu na torze Nurburgring. Różnice między czołową czwórką okazały się minimalne, jednak to lider klasyfikacji generalnej był górą i z czasem 1:19,943 zajął pierwszą pozycję. Drugie miejsce ze stratą 0,040 sekundy zajął Jamie Green, a na trzecim miejscu znalazł Mike Rockenfeller. Robert Kubica z czasem 1:20,490 ponownie zajął trzynastą lokatę.

Popołudniową sesję treningową otworzył Jamie Green z czasem 1:29,035. Jego czas szybko został poprawiony przez kolejnych zawodników. Pierwszym był Ferdinand Habsburg, który z czasem 1:28,047 zajął pozycję lidera. Austriak niedługo pozostał na czele tabeli. Jego czas został poprawiony przez Timo Glocka (1:27,738).

Jamie Green jednak nie pozostał z tyłu za swoimi rywalami. Z rekordami we wszystkich sektorach, Green objął prowadzenie z czasem 1:20,412. Jego wynik chwilę później przebił Ferdinand Habsburg, osiągając rezultat 1:20,334. Kolejnym, który na mecie uplasował się z najlepszym czasem, był Phillipp Eng (1:20,215). Również dobre tempo podczas pierwszych przejazdów zaprezentował Nico Muller. Lider klasyfikacji generalnej z czasem 1:20,022 objął prowadzenie podczas sesji.

Pierwszym kierowcą, który zdołał zejść poniżej 1 minuty i 20 sekund, był Jamie Green. Brytyjczyk od początku weekendu prezentuje świetne tempo i z czasem 1:19,983 objął ponownie prowadzenie. Jednak niedługo trzeba było czekać na odzew ze strony rywali. Nico Muller, ponownie dzięki świetnemu przejazdowi, zdołał przebić się na czoło stawki i z przewagą 0,040 sekundy wyprzedził Greena.

Po pierwszej serii przejazdów stawka kierowców była wyjątkowo zbliżona do siebie. Ostatni z kierowców, Lucas Auer do lidera popołudniowej sesji tracił dokładnie 0,8 sekundy. Robert Kubica był pierwszym z kierowców, którego strata do prowadzącego Mullera była wyższa niż 0,5 sekundy. Polski kierowca nie poprawił już swojego czasu i z wynikiem 1:20,490 zakończył piątkowe zmagania na trzynastej pozycji.

Ponownie jak podczas pierwszego treningu, podczas drugiej serii przejazdów nie doszło do żadnych zmian w klasyfikacji. Druga sesja zdecydowanie należała do kierowców Audi. Dopiero na czwartej pozycji, tuż za Mullerem, Greenem oraz Rockenfellerem na mecie zameldował się Philipp Eng. Pierwszy z kierowców BMW do zwycięzcy treningu stracił 0,086 sekundy.

Kolejne pozycje ponownie należały do kierowców Audi. Mimo problemów w pierwszym treningu, Rene Rast ukończył popołudniowe zmagania z czasem 1:20:111 i uplasował się na piątej pozycji. Tuż za Rastem znaleźli się Robin Frijns (1:20,208) oraz Fabio Scherer (1:20,292).

Oprócz Philippa Enga, w czołowej dziesiątce uplasował się tylko jeden kierowca BMW. Marco Wittmann drugi z piątkowych treningów ukończył na ósmej pozycji z czasem 1:20,318. Czołową dziesiątkę zamknęli Ferdinand Habsburg (1:20,334) oraz Loic Duval.

Image: © Audi AG