Porsche #92 odzyskuje pierwsze pole startowe do 6 Hours of Spa-Francorchamps

Porsche GT Team #92 / © Porsche AG

Kevin Estre i Michael Christensen z Porsche oznaczonego numerem #92 odzyskali pole position do sześciogodzinnej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata 6 Hours of Spa-Francorchamps, po wycofaniu kary nałożonej na niemiecki skład po piątkowych kwalifikacjach.

Piąty czas szybkiego okrążenia w wykonaniu Kevina Estre'a zostało usunięte z powodu przekroczenia limitów toru, co spowodowało, że Porsche #92 znalazło się na końcu stawki LMGTE Pro, a pierwszą linię zajęły oba składy Aston Martina.

Jednak przed sobotnią rywalizacją, FIA WEC potwierdziło, że przejazd Kevina Estre'a, który wykręcił czas w postaci 2:14.191, został uznany za poprawny i powrócił do zestawienia, co dało składowi z numerem #92 pierwsze pole startowe ze średnim czasem 2:14.207.

Finalnie Kevin Estre i Michael Christensen ruszą z pierwszego pola do 6 Hours of Spa-Francorchamps, natomiast obok ustawią się Maxime Martin i Alex Lynn #97.

Z drugiej linii ruszy Porsche #91 i Aston Martin #95, natomiast z piątego i szóstego pola oba składy AF Corse w Ferrari 488 GTE Evo.

Image: © Porsche AG