Porsche i Mercedes-Benz debiutuje w Formule E

Porsche i Mercedes-Benz debiutuje w Formule E

Pierwszego poranka testów przedsezonowych na torze Ricardo Tormo w Walencji zespoły TAG Heuer Porsche FE i Mercedes-Benz EQ po raz pierwszy wyjechały na tor, uzupełniając najbardziej konkurencyjny skład w historii Formuły E.

Opierając się na 125-letniej historii sportów motorowych, potężna nazwa Silver Arrow rozpoczyna nowy całkowicie elektryczny rozdział w sporcie motorowym wraz z debiutantem Nyckem de Vrisem i Stoffelem Vandoornem, którzy dokonają nowego wyzwania w wyścigach Formule E z bolidem o nazwie Silver Arrow 01

Dla producenta ze Stuttgartu, marki Porsche, niemiecka potęga otwiera nowe możliwości, dzięki doświadczonemu zawodowcowi Andre Lottererowi i Neelowi Janiemu. Pomimo niezwykłych osiągnięć w wyścigach zespół zaczyna od zera na nowej drodze w sportach motorowych.

Porsche i Mercedes dołączają do innych niemieckich gigantów BMW oraz Audi i wszyscy czterej po raz pierwszy stawią czoła na ulicznych obiektach na całym świecie.

Z Jaguarem, Mahindrą, Nissanem, NIO, DS i Venturim, które bazują na sezonach doświadczeń, konkurencja w Formule E stała się o wiele bardziej intensywna. Co pokaże nowy sezon i czy debiutanci dorównają konkurencji okaże się już niebawem.