Porsche i Mercedes oficjalnie dołączają do Formuła E w sezonie 2019/20

Porsche i Mercedes oficjalnie dołączają do Formuła E w sezonie 2019/20

Mercedes i Porsche znalazły się na liście producentów, którzy będą rywalizować w FIA ABB Mistrzostwach Świata Formuły E 2019/20.

Jestem zachwycony widząc zarówno markę Mercedes-Benz, jak i Porsche oraz niektóre z istniejących ekip na oficjalnej liście homologowanych producentów w sezonie szóstym - powiedział dyrektor generalny Formuły E Alejandro Agag.

Nadal przekraczamy wszystkie pierwotne oczekiwania, które sobie postawilismy, gdy zaczynaliśmy tę podróż zaledwie cztery lata temu. Gdybyś mi wtedy powiedział, że będziemy mieli podwójną cyfrę pod względem rozpoznawalnych marek w świecie sportów motorowych, największych producentów samochodów drogowych - powiedziałbym, że zwariowałeś. Jednak taka jest teraz rzeczywistość.

We wtorek w Londynie została podana pełna lista producentów, którzy homologują układy napędowe od szóstego sezonu. Lista została ujawniona przez FIA - w sumie 11 producentów zdecydowało się rywalizować w FIA ABB Mistrzostwach Świata Formuły E 2019/20.

Zarówno Mercedes-Benz, jak i Porsche dołączają do już imponującej listy marek motoryzacyjnych i renomowanych marek w świecie sportów motorowych, które zaangażowały się w serię elektrycznych wyścigów ulicznych. Dwóch niemieckich gigantów ma długą historię wyścigów, a ich decyzja o wejściu w Formułę E jest kolejnym dowodem na niepowstrzymany ruch w kierunku elektryfikacji na skalę globalną.

Producenci potwierdzeni na szósty sezon:

 • Audi Sport
 • BMW AG
 • DS Automobiles
 • Jaguar Land Rover
 • Mahindra Racing
 • Mercedes-Benz
 • NextEV NIO
 • Nissan
 • Penske Autosport
 • Porsche AG
 • Venturi Automobiles

Dwie marki dołączające do sezonu szóstego będą miały dwuletni okres homologacji, dopóki nie rozpocznie się następny cykl w Mistrzostwach Formuły E 2021/22.

Biorąc pod uwagę, że konkurencja jest bliższa niż kiedykolwiek wcześniej i coraz więcej nowych miejsc do startów, takich jak w Rzym i Zurych, połączenie w pełni elektrycznych wyścigów z torami ulicznymi w centrum miasta okazało się bardzo atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i fanów.

Piąty sezon to wprowadzenie do nowej generacji Formuły E, która jest kluczowym krokiem w mistrzostwach - eliminując potrzebę zamiany samochodów wyścigowych.

Prezydent FIA, Jean Todt, powiedział: Przyszłość Mistrzostw Świata Formuły E rośnie coraz bardziej, a dziś, gdy potwierdzamy obecność dwóch dodatkowych producentów na szósty sezon, mamy więcej dowodów na powodzenie tej koncepcji.

Mercedes-Benz i Porsche są markami o długich i udekorowanych historiach w sportach motorowych, a poziom wszystkich jedenastu producentów, którzy wezmą udział w mistrzostwach od 2019/20, jest bardzo wysoki. Formuła E idzie w siłę, a zaangażowanie producentów w zrównoważoną technologię wyścigową jest bardzo zachęcająca.