Porsche Motorsport kontynuuje przygotowania do startów w Formule E

Porsche Motorsport kontynuuje przygotowania do startów w Formule E

Neel Jani, etatowy zawodnik fabrycznej ekipy Porsche oraz kierowca testowo-rozwojowy Brendon Hartley, spędzili trzy dni na realizacji szeroko zakrojonego programu testów na torze wyścigowym Calafat w Hiszpanii. W tym czasie za kierownicą bolidu Formuły E przejechali łącznie ponad 1000 km.

"Sądzę, że testy bolidu Formuły E Porsche w Calafat wypadły bardzo pozytywnie." - powiedział Neel Jani. "Niezwykle ważne, byśmy w ramach fazy testowej naszego samochodu pokonali jak najwięcej kilometrów, a tym samym zdobyli cenne doświadczenie – zwłaszcza z technicznego punktu widzenia. To były bardzo produktywne dni."

"Czekam teraz na współpracę z zespołem w nadchodzących miesiącach. Z naszego bolidu Formuły E postaramy się wycisnąć jak najwięcej."

Brendon Hartley, dodał: "Moim zadaniem jako kierowcy testowo-rozwojowego jest wspieranie programu Formuły E Porsche w ramach przygotowań do szóstego sezonu Formuły E. W swojej pracy skupiam się głównie na pracy na symulatorach w Weissach."

"Testowanie bolidu na torze było doświadczeniem równie przyjemnym, co wymagającym. Oczywiście prowadzenie samochodu dostarcza mnóstwo radości, ale prawdziwą frajdę daje też dołożenie do tego projektu swojej cegiełki i współpraca z utalentowaną ekipą ludzi z Porsche."

Bardzo zadowoleni z testów na Calafat jest także menedżer zespołu Amiel Lindesay oraz kierownik techniczny projektu Malte Huneke, którzy potwierdzili ukończenie mocnego programu testowego, a także zebranie dużej ilości danych, które posłużą jako mocna podstawa do dalszych przygotowań, jak i późniejszych startów.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z testów bolidu Formuły E Porsche w Calafat. Ukończyliśmy wszechstronny program testowy i stworzyliśmy bazę pod nasze działania w najbliższych miesiącach. Zebrane dane posłużą nam jako solidna podstawa. Teraz będziemy je szczegółowo analizować, tak aby móc jak najlepiej przygotować się do kolejnych testów" - powiedział Amiel Lindesay.

Malte Huneke, dodał: "Wyniki tych testów pozwolą nam zrobić duży krok naprzód w rozwoju układu napędowego Porsche. Głównym celem tej fazy przygotowań jest niezawodność – dopiero później skoncentrujemy się na osiągach. Przed nami jeszcze sporo wysiłku, ale prace rozwojowe są absolutnie na dobrej drodze."

Jeszcze intensywniejsze testy planowane są w najbliższych miesiącach – zarówno dla inżynierów oddziału Porsche Motorsport, jak i kierowców Formuły E.