Porsche potwierdza rozpoczęcie studium koncepcyjnego dla klasy LMDh

Porsche potwierdza rozpoczęcie studium koncepcyjnego dla klasy LMDh

Porsche potwierdziło rozpoczęcie prac nad studium koncepcyjnym możliwego powrotu do wyścigów wytrzymałościowych i wejścia do klasy LMDh, po wydaniu przez ACO i IMSA projektu regulacji technicznych.

Starty Porsche w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od 2014 roku i najwyższe sukcesy już rok później, przyniosły niemieckiej marce trzy mistrzowskie tytuły, jednak to nie skłoniło do pozostania w sporcie i po sezonie 2017 Porsche wycofało się z rywalizacji.

Wszystko zmieniło się po ogłoszeniu przez ACO i IMSA projektu wspólnych regulacji technicznych, co zostało potwierdzone w styczniu, a teraz ujrzało światło dzienne.

Niemiecki producent już wcześniej informował o zainteresowaniu takim rozwojem spraw i udziałem w najwyższej klasie, gdzie mogliby wykorzystać jedną konstrukcję, aby ścigać się w rywalizacji wytrzymałościowej w Europie oraz za oceanem.

"ACO i IMSA spełniły nasze oczekiwania" - powiedział Fritz Enzinger, wiceprezes Porsche ds. Sportów motorowych. "Będzie można rywalizować o ogólne zwycięstwa w najważniejszych seriach wytrzymałościowych jednym autem."

"Rozpoczynamy teraz studia koncepcyjne zlecone przez nasz zarząd" - dodał.

Image: © Porsche AG