Porsche prezentuje bolid Formuły E na sezon 2019/20

Porsche prezentuje bolid Formuły E na sezon 2019/20

Zespół TAG Heuer Porsche Formule E Team zaprezentował swój pierwszy, w pełni elektryczny, bolid Formuły E Porsche 99X Electric, którym wystartuje w swoim debiutanckim sezonie.

Porsche 99X został pokazany jako część interaktywnej gry na platformie Twitch z udziałem Andre Lotterera i Neela Janiego, którzy będą bronić barw ekipy w szóstym sezonie Formuły E.

Niemiecki producent samochodów potwierdził wejście do Formuły E w 2017 roku i od tamtej pory tworzy zespół, a także rozwija i testuje swoją nową maszynę, po otrzymaniu jej w styczniu.

"Dzisiaj jest ważny dzień" - przyznał wiceprezes Porsche Motorsport Fritz Enzinger. "Wraz z premierą Porsche 99X Electric stawiamy duży krok w kierunku wejścia Porsche do Formuły E."

"Jestem naprawdę dumny z naszego zespołu, który wykazał wysoki poziom zaangażowania w projekt Formuły E. Teraz z niecierpliwością czekam na Porsche 99X Electric na torze wyścigowym."

Obecnie zespół nie wyznaczył szefa ekipy, który będzie sprawował piecze nad wszystkim, jednak skupia wokół siebie lidera projektu technicznego Malte Huenke'a oraz kierownika zespołu Amiela Lindesay'a, a także dyrektora fabryki samochodów sportowych GT Pascala Zurlindena.

W wyścigach będzie uczestniczył także długoletni pracownik Porsche Carlo Wiggers, który będzie pełnił rolę dyrektora ds. zarządzania zespołem i relacji biznesowych.