Porsche rozpoczyna intensywny program testów prototypu LMDh

Porsche Penske Motorsport LMDh / © Porsche AG

Porsche, przy współpracy z Team Penske, rozpoczęło intensywny programów testów nowego prototypu LMDh, którym zadebiutuje w przyszłorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Wszystko wskazuje na to, że niemiecka marka, która pod koniec zeszłego miesiąca ujawniła swoje nowe auto na pętli w Weissach i potwierdziła wybór jednostki napędowej, przeprowadziła niedawno kilkudniowy test sprawdzający większość systemów.

Porsche nie ujawniło jednak żadnych szczegółów kolejnych przygotowań do kampanii 2023, a jedyną wzmianką o prowadzonych testach było nowe zdjęcie, na którym zaprezentowano przednie oświetlenie.

Pod znakiem zapytania pozostają jednak testy systemu hybrydowego oraz przechowywania energii firmy Williams Advanced Engineering, czego skutkiem są opóźnienia w łańcuchu dostaw. Miesiąc opóźniania w kwestii pierwszych przygotowań prototypu LMDh może zostać jednak bardzo szybko odrobiony.

Porsche to pierwszy producent, który zdecydował się na testy swojego nowego samochodu, w przeciwieństwie do Acury, BMW i Cadillaca, które także wezmą udział w przyszłorocznych mistrzostwach z prototypem LMDh, jednak do tej pory nie rozpoczęły przygotowań na torze.

Amerykański producent kilka dni temu ujawnił zarys przyszłorocznej konstrukcji LMDh, nie zdradzając wielu szczegółów, ale potwierdził, iż nowe auto zadebiutuje na torze podczas rywalizacji Rolex 24 at Daytona.

Image: © Porsche AG