Porsche ujawnia pierwsze zdjęcia prototypu LMDh na sezon 2023

Porsche LMDh / © Porsche AG

Porsche zaprezentowało pierwsze zdjęcia swojego nowego prototypu LMDh, którym przy współpracy z Penske, będzie rywalizować w FIA WEC oraz IMSA, potwierdzając jednocześnie dołączenie Dane'a Camerona i Felipe Nasra do składu fabrycznych kierowców.

Prototyp o mocy 500 kW, który jest opracowywany z firmą Multimatic, jeszcze w tym miesiącu ma zakończyć swoje pierwsze przejazdy testowe, zanim rozpocznie intensywny program przygotowań do kampanii 2023, w której mierzyć się będzie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

„Współpracujemy z naszym partnerem Penske nad rozwojem nowego prototypu LMDh i przez cały czas ściśle prowadzimy przygotowania z producentem podwozia, firmą Multimtic” – powiedział Thomas Laudenbach, wiceprezes Porsche Motorsports. „W styczniu rozpoczniemy intensywne testy, aby upewnić się, że jesteśmy optymalnie przygotowani na nasz debiut w zawodach w 2023 roku.”

Dodatkowo, Porsche potwierdziło, że Dane Cameron i Felipe Nasr będą częścią programu Porsche Penske Motorsport i wesprą przygotowania nowego auta, wykorzystując swoje doświadczenie z rywalizacji wytrzymałościowej z klasy DPi.

Porsche LMDh / © Porsche AG
Image: © Porsche AG