Porsche wycofuje się ze startu w 8 Hours of Bahrain prototypem LMDh

Porsche 963 / © Porsche AG

Porsche potwierdziło, że nie weźmie udziału w ostatniej rudzie Długodystansowych Mistrzostw Świata swoim nowym prototypem LMDh, a skupi się na programie testów w Stanach Zjednoczonych.

Niemiecki producent rozważał udział w rywalizacji na torze Bahrain International i chęć sprawdzenia Porsche 963 w boju podczas 8 Hours of Bahrain, w ramach przygotowań do przyszłorocznych startów w klasie Le Mans Hypercar.

Prototyp LMDh, który będzie również wykorzystywany do startów w serii IMSA, nie wyjedzie jednak na pętlę w Sakhir, ponieważ Porsche zmieniło swój plan testów i wycofało się z wcześniej zapowiadanego startu.

„Nasze plany testów się zmieniają” – powiedział dyrektor ds. sportów motorowych w Porsche LMDh, Urs Kuratle.

„Ocenialiśmy – jak zawsze mówiliśmy, że zobaczymy, co jest dla nas najbardziej sensowne – i zdecydowaliśmy, że wyjazd do Bahrajnu nie ma żadnego sensu. Dlatego postanowiliśmy nie jechać.”

„Omawiamy kwestię różnych testów w Ameryce Północnej. Zobaczymy, jak wykorzystać zdobyty czas.”

„Dobrze byłoby przetestować samochód podczas wyścigu. Dla załogi i całej operacji zawsze dobrze jest być w środowisku wyścigowym, ponieważ daje to inną presję. Dlatego o tym pomyśleliśmy.”

„Z drugiej jednak strony, po przeanalizowaniu wszystkich możliwości, jakie mamy, postanowiliśmy tego nie robić” – wyjaśnił.

Image: © Porsche AG