Porsche z czterema samochodami GT podczas rywalizacji w Le Mans

Porsche z czterema samochodami GT podczas rywalizacji w Le Mans

Porsche potwierdziło starty w pełnym super sezonie 2018/19 Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz wystawienie aż czterech załóg podczas 24-godzinnej rywalizacji w Le Mans.

Niemiecki zespół po raz kolejny stanie na starcie w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata, który będzie obejmował rundy sześciogodzinne, wyścig dwunastogodzinny oraz esencję długodystansowych wyścigów - podwójne ściganie podczas 24-godzinnego Le Mans.

Podobnie, jak w niedawno zakończonym sezonie 2017 FIA WEC, także i w super sezonie 2018/19 Porsche wystatwi dwa samochody - w Porsche 911 RSR klasy LMGTE Pro z numerem #91 wystartuje Gianmaria Bruni oraz Richard Lietz, natomiast w aucie oznaczonym numerem #92 Michael Christensen i Kevin Estre.

Porsche postanowiło jednak rozszerzyć swoje możliwości na dwie rundy 24-godzinnego wyścigu Le Mans i wystawić aż cztery samochody, które będą rywalizowały w najwyższej klasie GT - LMGTE Pro.

W samochodzie z numerem #91, do Bruniego i Lietza dołączy Frederic Makowiecki, natomiast w aucie #92 obok Christensena i Estre'a zasiądzie Laurens Vanthoor.

Na starcie stawią się także samochody z numerami #93 i #94, w których odpwiednią zasiądą - Earl Bamber, Patrick Pilet i Nick Tandy w #93, natomiast w #94 Timo Bernhard, Romain Dumas i Sven Muller.

Porsche 911 RSR w specyfikacji 2017 pojawi się dodatkowo także w klasie LMGTE Am, w której startują prywatne zespoły.