Porsche z czterema składami w LMGTE Pro podczas Le Mans 2019

Porsche z czterema składami w LMGTE Pro podczas Le Mans 2019

Porsche potwierdziło wystawienie czterech samochodów w klasie LMGTE Pro podczas przyszłorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans we Francji.

Niemiecki producent, który startuje w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata z dwoma Porsche 911 RSR, chce zmaksymalizować swoje szanse na obronę tytułu z tegorocznego wyścigu i wystawi dwa dodatkowe auta, które rywalizują w barwach CORE Autosport w IMSA SportsCar Championship.

Obrońcy tytułu oraz obecni liderzy klasyfikacji punktowej w klasie GT, Michael Christensen i Kevin Estre, po raz kolejny połączą siły z Laurensem Vanthoorem w samochodzie z numerem #92, natomiast do składu #91 - Gianmaria Bruni i Richard Lietz, dołączy Fred Makowiecki.

Dwa samochody z IMSA ponownie będą oznaczone numerami #93 i #94, z Patrickiem Piletem, Nickiem Tandym i Earlem Bamberem, który będą ścigać byłych oraz obecnych fabrycznych juniorów Porsche - Svena Mullera, Mathieu Jamineta i Dennisa Olsena.

Przyszłoroczny 24-godzinny wyścig Le Mans został zaplanowany na 15-16 czerwca 2019 roku. Rywalizacja zostanie poprzedzona czterogodzinnym środowym treningiem, a także trzema sesjami kwalifikacyjnymi, które odbędą się w środę i czwartek.