Portimao potwierdza rozmowy z Formułą 1 odnośnie organizacji Grand Prix w sezonie 2020

Algarve International Circuit / © ELMS

Włodarze toru Algarve International Circuit potwierdzili, że trwają rozmowy z Formułą 1 nad propozycją organizacji Grand Prix na pętli Portimao w sezonie 2020.

Formuła 1 nadal pracuje nad sfinalizowaniem kalendarza wyścigowego na sezon 2020, po wcześniejszym potwierdzeniu ośmiu rund w Europie, jednak po wycofaniu się Singapuru, Azerbejdżanu i Japonii, nadal pozostaje możliwość, aby F1 ścigała się w Europie.

Kandydatami do goszczenia Formuły 1 w tegorocznej kampanii wyścigowej są włoskie obiekty Mugello, Imola, a także tor Hockenheimring, na którym rywalizacja odbyła się po raz ostatni w 2019 roku, jednak nie potwierdzono oficjalnie, aby były prowadzone rozmowy z tymi obiektami.

Właściciele portugalskiej pętli Portimao przyznali jednak oficjalnie, że prowadzą rozmowy z Formułą 1 i są kandydatem do tegorocznego wyścigu.

"Potwierdzamy, że trwają rozmowy z F1, aby w tym roku gościć Grand Prix na naszym torze" - powiedział rzecznik toru Poritmao.

"Jesteśmy w pełni zaangażowani w tworzenie wszystkich warunków, które są potrzebne, aby tak się stało i wierzymy, że nasz kraj i nasz tor są idealnym miejsce na nowy wyścig F1 - układ obiektu wyścigowego, wielkość toru i jego infrastruktury, a także fakt, że Algarve jest już prawie wolne od koronawirusa oraz niesamowita pogoda i hotele, z pewnością stworzą idealne warunki na wspaniały weekend."

Obiekt Algarve International posiada licencję FIA Grade 1, która pozwala na organizację Grand Prix Formuły 1, a także bardzo rozbudowany kompleks hotelowy w pobliżu, który może pomieścić personel padoku przez wymagany okres.

Portimao nie było jednak nigdy gospodarzem rywalizacji F1, a jedynie testów, choć w 2009 roku gościło finał serii GP2.

Image: © ELMS