Portugalski koniec sezonu Alpine Europa Cup Gosi Rdest

Gosia Rdest / © Gosia Rdest

W portugalskim Portimao odbędzie się ostatnia runda sezonu 2021 Alpine Europa Cup. Gosia Rdest na Autodromo Internacional Algarve zawalczy o piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podobnie, jak w minionym sezonie, rywalizacja w pucharowych Alpine A110 zakończy się w Portimao. Portugalska pętla, która rok temu zadebiutował w kalendarzu Formuły 1, jest jednym z najbardziej malowniczych spośród zbudowanych w XXI wieku. Liczne zmiany wysokości połączone z płynnymi zakrętami sprawiają, że jest to obiekt lubiany przez kierowców niezależnie od serii.

Po dotychczasowych pięciu rundach Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak wciąż ma realne szanse na zakończenie sezonu w pierwszej piątce. Rok temu najszybsza Polka w wyścigach dwukrotnie zajmowała szóste miejsce w wyścigach w Portimao.

„Algarve to naprawdę wspaniały obiekt i nie mogę się doczekać, by tam wrócić” - powiedziała Gosia Rdest. „Oczywiście przede mną ciężkie zadanie, ale myślę, że mam szansę. Dobrze mi się tam jechało rok temu, więc przy odrobinie szczęścia - kto wie”

Ostatni weekend wyścigowy Alpine Europa Cup dla Gosi Rdest rozpocznie się w piątek sesją kwalifikacyjną, która rozpocznie się o godzinie 16:50. Polka na tor powróci w sobotę na drugie kwalifikacje (9:10), aby następnie wystartować w pierwszym wyścigu, który ruszy o 14:10. Finał kampanii został zaplanowany na niedzielę na godzinę 7:30.

Gosia Rdest

Image: © Gosia Rdest