Pourchaire debiutuje za kierownicą bolidu F1 z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen

Theo Pourchaire / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Theo Pourchaire, kierowca startujący w Formule 2 z zespołem ART Grand Prix, po raz pierwszy zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1, wykorzystując auto C38 ekipy Alfa Romeo Racing Orlen z 2019 roku.

Przejazdy Francuza odbyły się na torze Hungaroring równoległe z testem 18-calowych opon Pirelli z udziałem Mercedesa, Ferrari i McLarena, które trwały dwa dni.

Pourchaire to najmłodszy kierowca, który kiedykolwiek wygrał wyścig w Formule 2, kiedy jako 17-latek pierwszy mijał linię mety podczas głównego wyścigu serii w Monako.

Zawodnik ART Grand Prix jest wskazywany jako przyszła gwiazda Formuły 1, po mistrzostwie w Formule 3 w 2020 roku.

„Wczoraj spełniło się marzenie, po raz pierwszy w życiu jeździłem bolidem Formuły 1” - napisał Pourchaire na mediach społecznościowych.

„Pamiętam, że śniłem o tym dniu jako dziecko. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Alfa Romeo za to niesamowite doświadczenie i niezapomniany dzień” - dodał Francuz.

Skład z Hinwil nadal nie zdecydował, kto będzie reprezentował skład w przyszłorocznym sezonie wyścigowym, a obecnym kierowcom, po tym sezonie, kończą się kontrakty.

Pourchaire, obok Valtteriego Bottasa, jest łączony z przejściem do Alfy Romeo i starty w 2022 roku w Mistrzostwach Świata Formuły 1, jednak zespół nadal nie potwierdził, kto zasiądzie w bolidach nowej ery i będzie bronił barw szwajcarskiej stajni.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI