Pozytywny odzew Ferrari 499P po dwudniowych jazdach na torze Sebring

Ferrari 499P / © Scuderia Ferrari

Zespół Ferrari AF Corse wraz z prototypem Ferrari 499P wyjechał na tor Sebring International Raceway i wziął udział w prywatnych testach przed startem sezonu 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Włoska stajnia pojawiła się na amerykańskiej pętli, aby lepiej zapoznać się z wymagającym obiektem, na którym zadebiutują podczas pierwszej rundy FIA WEC zaplanowanej na siedemnastego marca.

Podczas dwóch dni testów każdy z sześciu kierowców miał okazję zapoznać się z amerykańskim torem, natomiast zespół przetestował kilka rozwiązań mających na celu poprawę niezawodności samochodu. Szczególny charakter historycznej pętli na Florydzie, słynącej z nierównej nawierzchni, umożliwił zebranie przydatnych informacji na temat reakcji zawieszenia oraz podwozia na intensywne obciążenia.

„Test na Sebring był dla nas bardzo ważny, ponieważ mieliśmy okazję przetestować 499P na pętli, na której zadebiutujemy i która jest bardzo trudna dla mechanicznych elementów samochodu” – powiedział Alessandro Pier Guidi, jeden z kierowców stajni z Maranello.

„Bardzo podobała mi się jazda autem po tym torze. Informacje zwrotne z tych dwóch dni są pozytywne. Zdobyliśmy doświadczenie, które będzie ważne na dystansie 1000 mil, a przede wszystkim udało nam się uzyskać dokładne odniesienia czasowe w porównaniu do naszych rywali.”

„Nadal mamy wiele do zrobienia, aby dalej się poprawiać, ale wiemy, w jakim kierunku to zrobić” – dodał Włoch.

Ferrari powróci na tor Sebring International Raceway 11-12 marca podczas oficjalnego prologu sezonu 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata, a następnie wystartuje w swoim pierwszym wyścigu FIA WEC pięć dni później.

Image: © Scuderia Ferrari