Prezes Liberty Media odpowiada na plotki o sprzedaży Formuły 1

Grand Prix Miami / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Dyrektor generalny Liberty Media, Greg Maffei, przyznał, że spółka nie planuje sprzedaży Formuły 1 Arabii Saudyjskiej, pomimo plotek sugerujących, iż Królewski Fundusz Inwestycyjny był skłonny zapłacić ponad 20 miliardów dolarów.

Arabia Saudyjska jest od 2021 roku gospodarzem Grand Prix odbywającego się na torze Jeddah Corniche. Prowadzone są również rozmowy nad dodaniem do kalendarza drugiego wyścigu, który miałby zostać zorganizowany w Qiddya.

Według Bloomberga, w 2022 roku została złożona oferta opiewająca na dwadzieścia miliardów dolarów, a w przyszłości Arabia Saudyjska jest skłonna ją podnieść.

Spekulacje dotyczące oferty pojawiły się, gdy prezydent FIA, Mohammad Ben Sulayem, złożył oświadczenie, aby potencjalny nabywca był ostrożny w kwestii zawyżonej ceny za serię.

„Każdemu potencjalnemu nabywcy zaleca się kierowanie zdrowym rozsądkiem, rozważenie dobra sportu i przedstawienie jasnego, zrównoważonego planu, a nie tylko dużo pieniędzy” – powiedział prezydent FIA.

Jednak Maffei pohamował sugestie dotyczące sprzedaży Formuły 1 przez Liberty Media.

„Czy jest jakaś szansa, że to sprzedamy i zapłacimy podatek dochodowy? To powinno zakończyć dyskusję, mówiącą o tym, że nasi przyjaciele Saudyjczycy kupią to w przyszłym tygodniu lub coś w tym stylu” – powiedział.

„Jeśli ktoś nas zna, powinien wiedzieć, że to nie jest w naszych kartach. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do tego, gdzie jest teraz F1 oraz dokąd zmierza.”

„Zwiększyliśmy liczbę fanów i reklamodawców, w tym cyfrowych i tym podobnych. Mamy promotorów, którzy są naszymi partnerami” – dodał.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool