Problemy Pereza bardzo kosztowne w kontekście walki o mistrzostwo

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał, że wycofanie się z Grand Prix Kanady jest dla niego bardzo dotkliwe, ponieważ kosztowało go to utratę szansy na walkę o mistrzostwo.

Kierowca Red Bulla rozpoczął wyścig, mając dwadzieścia jeden punktów straty do lidera mistrzostw Maxa Verstappena. Po tym, jak musiał wycofać się z rywalizacji, z powodu problemów z bolidem, różnica ta wzrosła ponad dwukrotnie, do czterdziestu sześciu punktów.

„Gdy walczysz o mistrzostwo, takie sytuacje są bardzo kosztowne” – powiedział Sergio Perez. „Jednak do końca sezonu pozostało jeszcze wiele wyścigów. Niedzielna strata punktowa bardzo boli, więc chcę o tym jak najszybciej zapomnieć.”

Po kraksie w Q2 i starcie z trzynastego pola, Perez podkreślił, że do czasu awarii jechał bardzo dobry wyścig.

„Przesuwaliśmy się do przodu, przy okazji oszczędzając opony oraz hamulce. Mieliśmy więc spory potencjał, aby zdobyć wiele punktów.”

Według Meksykanina awaria podczas wyścigu nie była związana z problemami, z którymi zmagał się w trakcie sesji kwalifikacyjnej.

„Mamy nowy zestaw przepisów i wszyscy bardzo się starają, aby odpowiednio poustawiać swoje bolidy” - powiedział Perez. „Myślę, że dzisiejsza awaria może być związana z nowymi ustawieniami. Bolid bardziej się odbijał i było to dla nas coś nowego.”

Perez powiedział również, iż utrata punktów, szczególnie w kontekście walki z Ferrari, jest bardzo bolesna i że muszą się skupić na poprawie monitorowania ryzyka awarii.

„Musimy zwracać większą uwagę na monitorowanie niezawodności naszych komponentów, skrzynia biegów była u kresu swojej żywotności.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool