Promotor GP Rosji: Istnieje możliwość, że runda odbędzie się i to zgodnie z planem

Grand Prix Rosji 2021 / © Pirelli Motorsport

Promotor Grand Prix Rosji twierdzi, że odbycie się rywalizacji na torze Sochi Autodrom podczas tegorocznej kampanii wyścigowej jest nadal prawdopodobne.

Władze Formuły 1 ogłosiły w piątek, że w obecnej sytuacji niemożliwym jest organizacja Grand Prix w państwie, które rozpoczęło zbrojną inwazję na terenie Ukrainy.

Wydarzenie zaplanowane pierwotnie na 25 września zostało odwołane, a wszystkie wzmianki o tejże rundzie mistrzostw świata zostały usunięte ze strony internetowej królowej motorsportu.

Mimo to promotor Grand Prix Rosji, stwierdził, że przeprowadzenie wyścigu w Soczi zgodnie z planem jest nadal prawdopodobne.

„Porozumienie między oficjalnym promotorem a Formułą 1 zostało zawieszone z powodu siły wyższej” – czytamy w oświadczeniu.

„Zakupione bilety nie są anulowane, aktualnie nie ma potrzeby zwracania za nie pieniędzy, ponieważ nadal istnieje możliwość, że runda odbędzie się i to zgodnie z planem.”

„ROSGONKI kontynuuje swoją działalność, świadcząc usługi dla gości Sochi Autodrom, a także organizuje i jest gospodarzem wydarzeń związanych ze sportami motorowymi oraz innych imprez na szczeblu federalnym, regionalnym i miejskim w ramach zatwierdzonego kalendarza.”

Plany dyrekcji Formuły 1 w sprawie zastąpienia wyścigu nad Morzem Czarnym oraz dane o potencjalnych kandydatach do przeprowadzenia zastępczego Grand Prix nie są jeszcze znane. Stefano Domenicali potwierdził jednak, że zastąpienie wyścigu na pętli Sochi Autodrom nie będzie problemem.

„Mówiąc konkretnie o tegorocznych wydarzeniach, ze względu na sytuację w Rosji, mogę tylko potwierdzić, że w ciągu ostatnich kilku lat udowodniliśmy, iż jesteśmy bardzo elastyczni i nie mamy problemu ze znalezieniem możliwych rozwiązań tego problemu” – powiedział Domenicali.

Image: © Pirelli Motorsport