Promotorzy GP Kanady celują w organizację wyścigu 11 października

GP Kanady 2019 / © Pirelli Motorsport

Według kanadyjskich źródeł, trwają rozmowy na temat potencjalnej nowej daty dla tegorocznego wyścigu o GP Kanady, który ma zostać rozegrany w pierwszej połowie października.

Serwis poleposition.com, cytowany także przez Montreal Gazette donosi, że wyścig w Montrealu – pierwotnie planowany na drugi weekend czerwca – ma zostać przeniesiony na weekend wyścigowy w dniach 9-11 października. Na trybunach ma też zasiąść ograniczona liczba widzów.

Według serwisu, GP Kanady byłoby jedenastym wyścigiem tegorocznego sezonu i pierwszym – po GP Rosji – który zostałby rozegrany z udziałem kibiców.

Potencjalny październikowy wyścig w Kanadzie może stanowić jednak spore wyzwanie zarówno dla zespołów, jak i kierowców ze względu na niskie temperatury (około 12 stopni Celsjusza), jakie panują zazwyczaj w tym kraju o tej porze roku.

Na chwilę obecną, rzeczniczka GP Kanady, Sandrine Garneau Le Bel w żaden sposób nie skomentowała tych doniesień.

Jednocześnie przyjmuje się, że tegoroczne GP Brazylii oraz GP Meksyku zostaną wkrótce odwołane. Powodem tego jest panująca w obu tych krajach bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią COVID-19.

Już wkrótce mamy poznać drugą część kalendarza wyścigowego na sezon 2020. Wciąż nie wiadomo, jak orientacyjnie może wyglądać rozkład poszczególnych rund, jednak pewnikiem pozostaje tradycyjne zakończenie kampanii na Bliskim Wschodzie, z dwoma wyścigami w Bahrajnie i wieńczącym sezon GP Abu Zabi.

Image: © Pirelli Motorsport