Prost: Ricciardo jest panem swojego losu

Prost: Ricciardo jest panem swojego losu

Dyrektor niewykonawczy Renault Alain Prost liczy się z możliwością odejścia Daniela Ricciardo z zespołu po sezonie 2020 i potwierdza, że jego umowa nie zawiera opcji na 2021 rok.

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 zakłóciła nie tylko przebieg tegorocznego sezonu F1. Ma ona również wpływ na potencjalne ruchy na rynku transferowym, których może być w tym roku znacznie mniej, niż zakładano jeszcze przed planowanym na marzec rozpoczęciem kampanii 2020. Spowodowane jest to tym, że kierowcy i zespoły wciąż nie są w stanie sprawdzić swoich realnych możliwości na torze i ocenić ich na tle konkurencji.

Mimo to, Alain Prost uważa, że Daniel Ricciardo, którego umowa z Renault wygasa wraz z końcem 2020 roku, może zadecydować o odejściu z zespołu i wybrać dla siebie inną drogę.

„Daniel [Ricciardo] ma kontrakt do końca 2020 roku, więc będzie mógł iść dokądkolwiek zechce. Nie mamy opcji w kontrakcie z nim na kolejny sezon, więc jest panem swojego losu” – powiedział w wywiadzie dla Canal +.

Od pewnego czasu australijski kierowca przymierzany jest do fotela w zespole Ferrari, gdzie miałby zastąpić Sebastiana Vettela po sezonie 2020.

Według Prosta, oferta włoskiej ekipy mogłaby być kusząca dla Ricciardo, jednak on sam potwierdził niedawno, że chce nadal współpracować z Renault.

„Wciąż jednak rozmawiamy. Być może zmierzamy w kierunku status quo, ponieważ rynek [transferowy] stoi w miejscu, a czas płynie i zespoły będą potrzebowały stabilności w tym niepewnym okresie.”

„Myślę, że oferta Ferrari skusiłaby Ricciardo, ale on sam powiedział nam, że chce kontynuować naszą współpracę i wykonać z nami wspólnie założone cele.”

Wiele będzie zależeć od tego, jak potoczy się tegoroczny sezon. Według najlepszego scenariusza, kampania 2020 ma ruszyć początkiem lipca na torze Red Bull Ring w Austrii.

Image: © Renault Sport