Prost rozczarowany sposobem ogłoszenia jego odejścia z Alpine

Alain Prost / © Alpine F1

Jeden z najwybitniejszych kierowców Formuły 1 w historii tego sportu, Alain Prost, wyraził swoją frustrację ze sposobu oraz czasu, w jakim Alpine ogłosiło jego rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora niewykonawczego.

W poniedziałek kilka źródeł poinformowało, że czterokrotny mistrz świata F1 przestał odgrywać rolę dyrektora niewykonawczego w ekipie z Enstone. Prost dołączył do zespołu, gdy działał jeszcze pod nazwą Renault w 2017 roku jako doradca, a dwa lata później został dyrektorem niewykonawczym.

W poście w mediach społecznościowych opublikowanym w poniedziałek wieczorem Prost potwierdził, że opuścił francuski skład, jednocześnie wyrażając swoje rozczarowanie, jak ta wiadomość została upubliczniona.

„Jestem bardzo rozczarowany tym, jak ta wiadomość została ogłoszona” – napisał Prost na swoim Instagramie. „Uzgodniono, że ogłosimy to razem z Alpine! Kompletny brak szacunku, przepraszam!”

„Odrzuciłem ofertę złożoną mi w Abu Zabi na sezon 2022 z powodu osobistych relacji i miałem rację! Będę tęsknić za zespołem z Enstone i Viry.”

Prost jest drugim ważnym odejściem dla francuskiego składu w tym roku. Na początku tego miesiąca stajnia z Enstone rozstała się również z dyrektorem wykonawczym Marcinem Budkowskim. Alpine potwierdziło, że od czasu odejścia Budkowskiego wszystkie jego obowiązki przejął Laurent Rossi, zanim nie znajdzie się ktoś na jego miejsce.

Zespół Alpine zakończył kampanię 2021, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, zdobywając dwa miejsca na podium, w tym wygrywając wyścig o Grand Prix Węgier.

Image: Alain Prost / © Alpine F1