Prost żegna się z posadą dyrektora niewykonawczego w zespole Alpine F1

Alain Prost / © Alpine F1

Alain Prost, doradca i dyrektor niewykonawczy Alpine F1, zakończył współpracę z zespołem z Enstone, który kontynuuje zmiany na wysokim szczeblu kierowniczym.

Francuz, były kierowca Formuły 1 fabrycznej stajni Renault w latach osiemdziesiątych, objął rolę doradcy i ambasadorka marki w 2016 roku, a w sezonie 2019 awansował na stanowisko dyrektora niewykonawczego.

Początek 2022 roku przyniósł jednak duże roszady w kierownictwie stajni i po rozstaniu się z Marcinem Budkowskim, Laurent Rossi zdecydował się nie przedłużać również rocznego kontraktu Alaina Prosta.

Przeczytaj też: Marcin Budkowski opuszcza ekipę Alpine

Dyrektor generalny Alpine już pod koniec zeszłego roku informował o nadchodzących zmianach w kierownictwie, co niesie także za sobą pogłoski o chęci zatrudnienia Otmara Szafnauera, który niedawno rozstał się z Astonem Martinem.

Wszystko wskazuje na to, że Amerykanin zasiądzie za sterami Alpine F1 Team i poprowadzi skład, w którym swoją rywalizację na torze kontynuować będą Fernando Alonso oraz Esteban Ocon.

Szafnauer to jednak niejedyna zmiana we francuskiej stajni. Oczekuje się, że były sponsor Racing Point i Astona Martina, firma BWT, także dołączy do zespołu i stanie się jednym z głównych partnerów.

Image: © Alpine F1