Protesty Mercedesa odrzucone. Max Verstappen oficjalnie mistrzem świata Formuły 1 2021

Grand Prix Abu Zabi - Yas Marina Circuit / © Pirelli Motorsport

Po bardzo długich debatach sędziowie odrzucili oba protesty zespołu Mercedes AMG Petronas F1, przez co pierwszy werdykt pozostaje niezmienny – tegorocznym mistrzem świata pozostaje Max Verstappen.

Ostatnie godziny pełne były napięcia i nerwowego oczekiwania. Jeszcze przed wywieszeniem flagi w szachownicę, podczas wieńczącego kampanię 2021 wyścigu w Abu Zabi, wiadomo było, że na oficjalne wyniki rywalizacji będziemy musieli poczekać.

Przypomnijmy, że Mercedes złożył dwa protesty odnośnie dzisiejszych decyzji zespołu sędziowskiego. Według niego, doszło do naruszenia regulaminu sportowego i domagał się cofnięcia wyników Grand Prix Abu Zabi.

Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów, zespół sędziowski zdecydował o podtrzymaniu swojej decyzji, w związku z czym Max Verstappen stał się oficjalnym zdobywcą mistrzowskiego tytułu w tym sezonie.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że to właśnie sędziowie – swoim brakiem konsekwencji w wymierzaniu kar – pozwolili na to, aby finał jednego z najbardziej zaciętych i wyrównanych sezonów ostatnich dekad pozostawił po sobie spory niesmak.

Image: © Pirelli Motorsport