Przedstawiono uaktualnioną listę zgłoszeń do 24-godzinnego Le Mans. 59 samochodów na starcie

24 Hours of Le Mans / © FIA WEC

W związku z nadchodzącym wielkimi krokami 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, który odbędzie się już w drugiej połowie września, organizatorzy przedstawili uaktualnioną listę zgłoszeń. Według najnowszych informacji na starcie zobaczymy łącznie 59 samochodów.

W porównaniu do wcześniejszej listy obecnie wśród zgłoszeń można zobaczyć kilka istotnych zmian. Pierwszą z nich jest wycofanie się zespołów Thunderhead Carlin z samochodem Dallara LMP2 nr #45 oraz Kessel Racing z Ferrari klasy GTE Am nr #74. Na starcie pojawi się natomiast trzeci samochód zespołu Iron Lynx. Za kierownicą Ferrari 488 GTE EVO nr #75 zasiądą Włosi Rino Mastronardi, Matteo Cressoni oraz Andrea Piccini.

Zgłoszono także zmiany wśród kierowców poszczególnych zespołów.

W zespole JMW Motorsport, obok Richarda Heistanda i Maxwella Roota, zobaczymy także Jana Magnussena. Zawodnicy wystartują w klasie GTE Am za kierownicą Ferrari nr #66.

Wieloletni kierowca Larbre Competition, Paolo Ruberti pojedzie jako trzeci kierowca zespołu Iron Lynx w Ferrari 488 GTE EVO nr #60.

Mistrz All Japan F3 z 2011 roku i wielokrotny zwycięzca wyścigów m.in. w serii Super GT, Yuhi Sekiguichi dołącza do Japończyków Keia Cozzilino oraz Takeshiego Kimura prowadzących w klasie GTE Am Ferrari nr #70 zespołu MR Racing.

Po raz pierwszy od 2011 roku do wyścigu Le Mans powraca Horst Felbermayr Jr. Austriak zasiądzie za kierownicą Porsche 911 RSR nr #78 zespołu Proton Competition.

Steve Brooks dołączy do Benoita Frétina i Bruno Frétina tworząc załogę trzeciego samochodu Porsche nr #89 wystawianego przez Team Project 1.

Za kierownicą Porsche 911 RSR nr #99 zespołu Dempsey-Proton Racing zobaczymy Lucasa Légereta, Hugo de Sadeleera oraz pochodzącego z Tajlandii Vutthikorna Inthraphuvasaka.

Start 24-godzinnego wyścigu Le Mans został zaplanowany na 19 września na godzinę 14:30.

Image: © FIA WEC