Przyszłoroczne GP Rosji może zostać zorganizowane w nowej lokalizacji

GP Rosji / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

W ostatnich dniach ponownie nasiliły się spekulacje dotyczące obiektu Igora Drive, który mógłby przejąć prawa do organizacji Grand Prix Rosji, zastępując tym samym w tej roli owiany niechlubną sławą tor w Soczi.

Według źródeł gazety Delovoy Petersburg, do parlamentu w ostatnim czasie miał trafić projekt dotyczący przeniesienia wyścigu F1 na pętlę zlokalizowaną nieopodal Petersburga, gdzie najwyższa kategoria wyścigowa na świecie miałaby rywalizować do 2025 roku, dopełniając jednocześnie obecny kontrakt. Cała koncepcja przedstawiona władzom w Moskwie ma uwzględniać także zastosowanie ulgi podatkowej dla inwestycji związanych z nową lokalizacją GP Rosji.

„Istnieją plany przeniesienia wyścigów F1 na Igora Drive od 2022 roku” – informuje rosyjski magazyn biznesowy.

Całą sprawę skomentował również lokalny ekspert i komentator F1, Aleksiej Popow.

„Igora może być gospodarzem GP, bowiem z moich informacji wynika, iż tor otrzymał już wymaganą homologację. Sama pętla jest bardzo ciekawa, aczkolwiek problemem może okazać się uboga infrastruktura wokół toru. Oczywiście nie chciałbym, aby Soczi wyleciało z kalendarza, a dwa wyścigi w Rosji byłyby czymś fantastycznym. Jesteśmy przecież wielkim krajem z ogromnym potencjałem komercyjnym. Władze F1 chcą za wszelką cenę zwiększyć liczbę rund w Stanach Zjednoczonych, więc nie rozumiem, dlaczego nie można obrać podobnego schematu w przypadku naszego państwa.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images