Przyszłość Fernando Alonso w zespole Alpine niepewna

Fernando Alonso - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Fernando Alonso uważa, że nie ma żadnych gwarancji dotyczących jego przyszłości w Alpine po 2022 roku. Hiszpan dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości rozwoju zespołu.

W swoim drugim sezonie po powrocie do Formuły 1 Fernando Alonso nie jest pewien swojej dalszej przyszłości w sporcie. Pierwsza połowa kampanii nie była dla niego udana. W dużej mierze przez słabą niezawodność nowych bolidów francuskiej ekipy. Przez to jednak zaczęły pojawiać się głosy podające w wątpliwość sens dalszej jazdy Hiszpana dla Alpine.

Aktualny kontrakt Alonso podpisany jest do końca aktualnego sezonu, a rozmowy na temat potencjalnego przedłużenia odbędą się w najbliższych tygodniach. Dwukrotny mistrz świata nie jest jednak pewny, czy uda mu się przedłużyć umowę z zespołem.

„Nigdy nie ma gwarancji, że zostaniesz” – powiedział Alonso „Myślę, że musimy uzgodnić pewne kwestie podczas przerwy letniej. W najbliższych tygodniach porozmawiam z zespołem i zobaczę, jakie są ich oczekiwania.”

„Czuję się szczęśliwy, czuję się jak w domu w Alpine, ale na pewno nie ma żadnej gwarancji” – przyznał.

Skład Alpine na Grand Prix Wielkiej Brytanii przywiózł duży pakiet poprawek, który dał widoczne efekty w wynikach na Silverstone i Red Bull Ringu. Francuska ekipa była wyraźnie czwartą najszybszą w stawce, a na kolejne wyścigi planowane są kolejne pakiety ulepszeń.

„Nie sądzę, że tak łatwo będzie nam złapać Mercedesa” – stwierdził Alonso.

„Mają ogromną organizację i wiedzieliśmy, że prędzej czy później wrócą. Dla nas jest to program bardziej długoterminowy.”

Alonso uważa, że Alpine ma potencjał na walkę w czołówce, jeśli dalej będą kontynuować rozwój. Stwierdził jednak, że ich słabą stroną jest, iż nie mają przywileju dużego zespołu, jak Mercedes, który może pracować nad dwoma projektami jednocześnie.

„To kwestia rozpoczęcia prac nad przyszłorocznym samochodem na tyle szybko, że nie będziemy musieli iść na kompromisy” – powiedział Hiszpan.

„Duże zespoły mogą wystartować z przyszłorocznym bolidem, a jednocześnie nadal ulepszać tegoroczny samochód. Dla innych zespołów jest to większe wyzwanie.”

Image: © Alpine F1 / XPB Images