Quartararo: Pokonanie Vinalesa w tym sezonie nie jest moim priorytetem

Fabio Quartararo i Maverick Vinales - Petronas Yamaha SRT / Monster Energy Yamaha MotoGP / © Petronas Yamaha SRT

Fabio Quartararo przyznał, że pokonanie Mavericka Vinalesa w klasyfikacji generalnej sezonu 2020 nie jest dla niego priorytetem.

Fabio Quartararo w przyszłym roku zasili szeregi fabrycznego zespołu Yamaha. „El diablo” zastąpi w ekipie japońskiego producenta Valentino Rossiego, który przejdzie do zespołu Petronas Yamaha SRT w miejsce obecnego lidera mistrzostw świata.

Tym samym Francuz zostanie zespołowym kolegą Mavericka Vinalesa. Obaj zawodnicy w tegorocznej rywalizacji MotoGP są postaciami pierwszoplanowymi i regularnie walczą o miejsca na podium. Quartararo do tej pory zwyciężał trzykrotnie w tym sezonie, zaś Vinales ma na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w Grand Prix Emilii-Romanii.

Quartararo po wygranej w wyścigu o Grand Prix Katalonii został zapytany, czy pokonanie Vinalesa w klasyfikacji generalnej sezonu jest dla niego ważne przed przyjściem do fabrycznego teamu Yamahy.

„Nie, nie myślę o naszej rywalizacji” – przyznał Quartararo. „Na początku sezonu zastanawiałem się nad tym, czy pokonanie Mavericka ułatwi mi wejście do fabrycznego zespołu. Jednak z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że tegoroczne rezultaty nie będą ważne, ponieważ w sezonie 2021 wszyscy będziemy startować z zerowym dorobkiem punktowym”.

Fabio Quartararo podkreśla jednocześnie, że wierzy w zdobycie mistrzowskiego tytułu już w sezonie 2020.

„O przyszłym sezonie będziemy rozmawiać po zakończeniu tegorocznych zmagań. Prowadzę w mistrzostwach świata i muszę się skupić na kolejnych wyścigach. Chciałbym odejść z zespołu Petronas Yamaha SRT z mistrzowskim tytułem, choć będzie to bardzo trudne do zrealizowania”.

„Walka z Vinalesem w sezonie 2020 nie jest dla mnie priorytetem. Skupiam się na tym, żeby jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Wierzę, że Yamaha będzie jeszcze lepszym motocyklem w następnym roku i obaj z Maverickiem włączymy się ponownie do walki o mistrzostwo świata” – dodał Fabio Quartararo.

Image: © Petronas Yamaha SRT