Rabat: Mam takie samo wsparcie od Ducati co Zarco

Rabat: Mam takie samo wsparcie od Ducati co Zarco

Tito Rabat przyznał w wywiadzie dla oficjalnej strony MotoGP, iż jest traktowany na równi z zespołowym kolegą, Johannem Zarco przez markę z Bolonii.

Mistrz klasy Moto2 z sezonu 2014 jest jedynym zawodnikiem dosiadającym motocykla włoskiego producenta, który nie ma bezpośredniego kontraktu z fabryką Ducati. 30-latek ma podpisaną umowę z zespołem Avintia Racing, którego jest reprezentantem. Inaczej jest z Johannem Zarco, który po zerwaniu kontraktu z fabryczną ekipą KTM-a oraz dobrych występach na motocyklu Hondy pod koniec poprzedniego sezonu, przekonał do siebie przedstawicieli Ducati i podpisał umowę z włoską marką.

Pomimo faktu, iż Rabat jest jedynym zawodnikiem, który ma podpisany kontrakt z zespołem, a nie jak w przypadku pozostałych zawodników jeżdżących na motocyklu Desmosedici z fabryką, Hiszpan uważa, że jest tak samo traktowany, jak wszyscy reprezentanci Ducati.

„To prawda, że wszyscy zawodnicy oprócz mnie mają podpisane kontrakty z fabryką Ducati” – przyznał Tito. „Jestem jedynym zawodnikiem, który ma umowę z zespołem, ale szczerze mówiąc, nie czuję się gorzej traktowany niż Johann. Jestem zdania, iż mam taką samą pozycję w zespole, co Zarco”.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią zespołu Avintia Racing, ponieważ są bardzo profesjonalni w tym co robią i jestem pewien, że w nadchodzącym sezonie będziemy walczyć o wysokie pozycje”.

Zawodnik urodzony w Barcelonie przyznał również, iż jego nowy kolega z zespołu, Johann Zarco będzie dla niego sporym wyzwaniem.

„Cieszę się, że Johann będzie jeździł ze mną w jednym zespole. To bardzo szybki zawodnik, który jest bardzo skoncentrowany na swojej pracy i potrafi wycisnąć maksimum z osiągów motocykla. Zarco będzie dobrym punktem odniesienia dla mnie. Myślę, że razem możemy wzmocnić pozycję zespołu Avintii w MotoGP” – dodał Rabat.

Image: © Reale Avintia Racing