Racing Team Nederland potwierdza udział w rundzie ELMS na torze Monza

Racing Team Nederland #29 / © Marius Hecker / AdrenalMedia.com

Zespół Racing Team Nederland, startujący w tegorocznych Długodystansowych Mistrzostwach Świata, weźmie udział w 4-godzinnej rundzie Europejskiej Serii Le Mans na torze Monza.

Holenderski skład swoją kampanię 2021 w FIA WEC rozpocznie prologiem, a następnie wystartuje w sześciogodzinnym starciu na torze Spa-Francorchamps, po czym w czerwcu uda się na portugalski tor Portimao, na którym w tym roku zespoły będą przygotowywać się na 24-godzinny wyścig Le Mans.

Tuż przed rywalizacją na pętli Monza, która została zaplanowana na osiemnastego lipca, zespół Racing Team Nederland zdecydował się na udział w dodatkowym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans, który również odbędzie się na włoskim obiekcie i planowany jest na 11 lipca.

„Przed sześciogodzinnym wyścigiem na torze Monza - trzecią rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata - Racing Team Nederland weźmie udział w 4-godzinnym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans, który odbędzie się na tym samym torze w dniu 11 lipca” - potwierdził skład.

Za kierownicą prototypu LMP2 Oreca 07 - Gibson w rundzie ELMS wystartują Frits van Eerd oraz Giedo van der Garde.

Wszystko wskazuje na to, że zgłoszenie do rywalizacji w Europejskiej Serii Le Mans w świątyni prędkości ma na celu zdobycie doświadczenia przed rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata, co mogą wykorzystać także inne ekipy startujące w kategorii LMP2.

Image: © Marius Hecker / AdrenalMedia.com