Rafael Nadal starterem 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2018

Rafael Nadal starterem 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2018

Szesnastokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, Rafael Nadal, wystartuje tegoroczny 24-godzinny wyścig Le Mans, który odbędzie się 16-17 czerwca.

Hiszpański tenisista tydzień przed wyścigiem rozpocznie udział we French Open na kortach Rolanda Garrosa, w którym ma nadzieje obronić tytuł, a następnie przybędzie do Le Mans, aby wystartować osiemdziesiątą szóstą edycję legendarnego starcia na ponad trzynastokilometrowej pętli.

Nadal wystartuje sześćdziesiąt składów i stanie obok takich nazwisk, jak Jacky Ickx, Albert de Monaco, Luca di Montezemolo, Jean Todt, Luc Besson, Brad Pitt, Chase Carey oraz wielu innych, którzy podjęli się tego zadania.

Dla hiszpańskich fanów sportów motorowych oraz Rafy Nadala będzie to specjalna okazja, ponieważ wśród kierowców znajdzie się dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso, który będzie bronił barw zespołu Toyota Gazoo Racing.

Francja od dawna w czerwcu znajduje się w centrum uwagi świata sportu, wraz z French Open i 24 Hours of Le Mans - powiedział Rafael Nadal. Bardzo dobrze znam French Open i zawsze jestem dumny, że mogę tam być. To najważniejszy turniej w mojej karierze.

W tym roku będę miał zaszczyt wystartować 24-godzinny wyścig Le Mans, jeden z najwspanialszych wyścigów na świecie. Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o tym spektakularnym sporcie, kierowcach i wszystkich zaangażowanych osobach.

Wspólnie mamy ducha rywalizacji i nawyk szukania nowych wyzwań, dlatego cieszę się, że mam taką możliwość i mogę was zapewnić, że kiedy będę machał tą flagą, aby rozpocząć wyścig, będę bardzo dumny i podekscytowany - dodał Hiszpan.