Raikkonen: Jestem szczęśliwy, że mogę przejść do normalnego życia

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Kimi Raikkonen przyznał, że jest szczęśliwy, iż może rozpocząć normalne życie po zakończeniu kariery w Formule 1 wraz z końcem tegorocznego sezonu.

Fin pożegnał się z Formułą 1 w trakcie ostatniego wyścigu na torze Yas Marina, w którym został zmuszony do przedwczesnego zakończenia rywalizacji po zaledwie dwudziestu sześciu okrążeniach.

Ostateczne rozstanie z królową sportów motorowych zakończyło piękną karierę Raikkonena, w której zaliczył rekordowe 349 startów, 21 zwycięstw oraz jedyny tytuł mistrza świata, który wywalczył z zespołem Ferrari w 2007 roku.

„Dobrze było zobaczyć tak wielu ludzi okazujących swoje uznanie, nawet jeśli wyścig nie poszedł po naszej myśli” – powiedział Raikkonen. „Mieliśmy problem po zmianie opon, problem natury technicznej, który sprawił, że musieliśmy zakończyć rywalizację wcześniej.”

„To są wyścigi, czasami coś się nie udaje, ale wynik nie wpływa na to, jak czuje się ze swoją karierą.”

„Jestem szczęśliwy, że mogę przejść do normalnego życia, nie mogę się już doczekać. Oczywiście będzie mi brakowało wielu wspaniałych ludzi, których poznałem przez ten czas. Te dwadzieścia lat minęło bardzo szybko, zdobyłem wiele wspomnień, niektóre dobre, niektóre złe i te pozostaną ze mną na zawsze.”

Grand Prix Abu Zabi nie można uznać za udane dla Alfy Romeo Racing Orlen. Oprócz wycofania się Raikkonena przedwcześnie zakończyć wyścig musiał także Giovinazzi, który odchodzi do Formuły E.

„Szkoda, że tak kończymy sezon, pierwsze wycofanie się po całym sezonie finiszów” – powiedział Włoch.

„To był bardzo emocjonalny dzień, widząc, jak Kimi odchodzi na emeryturę i widząc wszystkie rzeczy, które zespół zrobił dla nas. Jest wspaniałym człowiekiem, bardzo uczciwym i wszyscy w Formule 1 będziemy za nim tęsknić.”

„Jeśli chodzi o mnie, to mam nadzieję, że to tylko «do zobaczenia wkrótce». Teraz koncentruje się na Formule E, ale mam nadzieję, że uda mi się powrócić w przyszłym roku. Jestem zadowolony ze swojej podróży, z tego, jak się rozwijałem przez te lata, dałem z siebie wszystko” - podsumował Giovinazzi.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI