Raikkonen: Możemy walczyć z każdym ze środka stawki

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Kimi Raikkonen twierdzi, że zespół Alfa Romeo Racing Orlen jest zdolny do walki z każdym składem ze środka stawki. Fin dodał, że bolid szwajcarskiej ekipy z kolejnym wyścigiem staje się coraz lepszy.

Po pięciu rundach obecnego sezonu wyścigowego Alfa Romeo posiada na swoim koncie zaledwie jeden punkt, dzięki dziesiątej lokacie Antonio Giovinazziego w Grand Prix Monako.

Kimi Raikkonen twierdzi jednak, że zespół powoli, z wyścigu na wyścig, poprawia swój bolid, a on sam spodziewa się zdobyczy punktowej w trakcie kolejnego Grand Prix w Azerbejdżanie.

„Miło jest widzieć, że zespół z każdym wyścigiem jest coraz silniejszy. Mam nadzieję, że ten weekend będzie dla nas udany” - powiedział Raikkonen w trakcie zapowiedzi Grand Prix Azerbejdżanu.

„Wyścigi w Baku mogą być bardzo chaotyczne i zawsze jest szansa na dobrą zdobycz punktową, pod warunkiem, że wykonamy swoją pracę prawidłowo.”

„Wiemy, co musimy zrobić - wyciągnąć maksimum z każdej sesji, od piątku do niedzieli. Pokazaliśmy już, że możemy walczyć z każdym ze środka stawki, więc zobaczymy, jak będzie tym razem.”

Szef zespołu Alfy Romeo Racing Orlen, Frédéric Vasseur, twierdzi, że dziesiąte miejsce w Monako znacznie podniosło morale stajni z Hinwil.

„Do kolejnego wyścigu podchodzimy pełni wiary w naszą ekipę, nasz samochód i w nasze szanse” – powiedział Vasseur.

„Przełamanie w Monako naszej serii wyścigów bez punktów było ważne, głównie z psychologicznego punktu widzenia. W końcu mieliśmy weekend, w którym pech nie przeszkodził nam w postępie.”

„Wciąż czujemy pewne rozczarowanie, bo wiemy, że mogliśmy zająć wyższe miejsce, ale to tylko pokazuje, ile jeszcze potencjału w nas drzemie.”

„Przyjeżdżamy do Baku gotowi kontynuować umieszczanie naszego auta w Q2, a może nawet wyżej i pojechania kolejnego dobrego wyścigu. Miejmy nadzieję, że przywieziemy do domu solidny wynik” - podsumował.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI