Raikkonen nie składa broni w kontekście swojej przyszłości w F1

Kimi Raikkonen - Alfą Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Kimi Raikkonen, kierowca zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, jest spokojny o swoją przyszłość w Formule 1 i nie przejmuje się plotkami o odejściu ze sportu.

Dla fińskiego zawodnika obecna kampania wyścigowa to dziewiętnasty sezon w Formule 1 i choć sam, nie czuje potrzeby żegnania się z rywalizacją, jego zespołowy kolega wygląda na bardziej zdolnego do sprostania wyzwaniom, jakie stawia przed nimi zespół.

To jeszcze bardziej napędza fale spekulacji o zakończeniu kariery przez Raikkonena, jednak zawodnik ekipy z Hinwil, nie jest bliżej sfinalizowania swoich planów na przyszłość.

„Nie ma żadnej różnicy w porównaniu do zeszłego roku” - powiedział Raikkonen dla włoskiej edycji serwisu Motorsport.com. „Jesteśmy w tej samej sytuacji, więc zobaczymy, co się stanie. Na chwilę obecną chcę robić to, co lubię, dbać o kondycję i spoglądać, co przyniesie przyszłość.”

Jeśli chodzi o przyszłość kierowcy z Espoo po wyścigach, sam zainteresowany nie jest w stanie powiedzieć, gdzie się znajdzie, jednak w dalekiej przyszłości nie wyklucza objęcia wyższego stanowiska, w którymś z zespołów.

„Nie wiem, gdzie będę za pięć lub dziesięć lat” - kontynuował Fin. „Czy będę szefem zespołu, czy doradcą... w tej chwili odmówiłbym, ale nigdy nie wiadomo.”

Kierowca Alfy Romeo porównał także swój bagaż doświadczeń, z którym przychodził do Formuły 1, do tego, z jakim obecni młodzi kierowcy awansują do najwyższej kategorii wyścigowej na świecie. Raikkonen uważa, że obecni zawodnicy posiadają dużo większe zaplecze, niż on, gdy debiutował w królowej sportów motorowych.

„Teraz wszystko jest inne, niż wtedy, gdy zaczynałem” - przyznał. „Miałem bardzo małe doświadczenie. Obecnie chłopaki są bardziej doświadczeni w mniejszych seriach, dzięki Formule 2 i Formule 3. Zrobiłem duży krok z Formuły Renault do F1, więc sport się zmienił.”

„Wciąż jestem taki sam, jestem tylko trochę starszy. Życie zmienia cię na różne sposoby, a ty zdobywasz doświadczenie. Czasami te pozytywne, czasami mniej. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko, a życie toczy się dalej” - podkreślił Raikkonen.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI