Raikkonen wystartuje do GP Sao Paulo z alei serwisowej

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Kimi Raikkonen ruszy do rywalizacji o Grand Prix Sao Paulo z alei serwisowej po tym, jak zespół Alfa Romeo Racing Orlen dokonał w jego bolidzie zmian w specyfikacji tylnego skrzydła oraz w ustawieniach zawieszenia.

Fin to jeden z głównych przegranych sobotniego sprintu kwalifikacyjnego za sprawą kolizji ze swoim zespołowym kolegą już podczas drugiego okrążenia.

Raikkonen, podczas próby wyprzedzenia Fernando Alonso, zrównał się z Antonio Giovinazzim podczas pierwszych etapów pokonywania esek Senny, jednak niewielki kontakt z bolidem Włocha spowodował utratę panowania nad autem i wypadnięcie z toru.

Kierowca ekipy z Hinwil powrócił ostatecznie do rywalizacji i odzyskał dwa miejsca, kończąc sobotnią walkę przed Mickiem Schumacherem i Nikitą Mazepinem, co dawało mu start z osiemnastego pola.

Zespół zdecydował się jednak na zmianę specyfikacji tylnego skrzydła C41 oraz zmianę ustawień zawieszenia, łamiąc tym samym reguły parku zamkniętego, w konsekwencji Raikkonen ruszy do wyścigu z alei serwisowej.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI