Ralf Schmumacher: Max jest bez szans w walce z Lewisem

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były kierowca F1, Ralf Schumacher uważa, że Max Verstappen w normalnych okolicznościach jest pozbawiony szans na zdobycie mistrzowskiej korony, o którą walczy z Lewisem Hamiltonem.

Tegoroczna batalia o mistrzostwo świata wkracza obecnie w decydującą fazę, gdyż do końca sezonu pozostały już zaledwie dwie rundy, które zostaną rozegrane w Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej wciąż pozostaje sprawą otwartą dla obu stron, ponieważ Holender dysponuje obecnie zaledwie ośmiopunktową przewagą nad reprezentantem Mercedesa, który na dystansie dwóch ostatnich wyścigów nadrobił sporo punktów względem swojego głównego rywala.

Na korzyść Brytyjczyka w dwóch ostatnich rundach przemawiać będzie na pewno powrót do świeższej i bardziej wydajnej jednostki napędowej, która zadebiutowała na Interlagos, ale decyzją zespołu nie była używana podczas minionego weekendu w Katarze.

„Mercedes w chwili obecnej dysponuje bardziej stabilnym pakietem. Max oczywiście daje z siebie wszystko i pokazuje swój potencjał, aczkolwiek w normalnych okolicznościach nie ma już jednak żadnych szans na walkę z Lewisem. Być może jednak uśmiechnie się do niego szczęście, którego do tej pory mu brakowało” - przyznał Ralf Schumacher w rozmowie ze Sky Germany.

Były kierowca Toyoty odrzucił również ostatnie sugestie Red Bulla, według których aktualna przewaga Mercedesa pochodzi z nieregulaminowego tylnego skrzydła.

„W Katarze ponownie byliśmy świadkami tego, że Mercedes jest wystarczająco szybki i ich drużyna nie ma powodów, aby dopuszczać się nieregulaminowych zagrywek.”

„Wątpię, aby jakikolwiek zespół świadomie lekceważył przepisy. Jeśli jesteś blisko limitu, to zawsze jest pewne ryzyku, że coś pójdzie nie tak i wpadniesz w szare strefy.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool