Ralf Schumacher: Hamilton musi się otrząsnąć, bo straci fotel na rzecz Russella

Lewis Hamilton i Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Według Ralfa Schumachera, Lewis Hamilton musi dokładnie przemyśleć swoje żądania względem zespołu, ponieważ druga strona może bez większego zastanowienia sięgnąć po bardziej ekonomiczne rozwiązanie w postaci George’a Russella.

Siedmiokrotny mistrz świata wciąż pozostaje bez kontraktu na sezon 2021, a przysłowiowe przeciąganie liny pomiędzy nim a Mercedesem skutkuje licznymi spekulacjami na temat przyszłości 36-latka. Ostatnie doniesienia medialne sugerują natomiast, że Hamilton zwiąże się ze stajnią z Brackley dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Co ciekawe lider ekipy, w ramach nowego porozumienia, może otrzymać również prawo weta umożliwiające mu wybór swojego partnera zespołowego.

„Szczerze mówiąc dla mnie ta sytuacja jest żenująca. Mamy luty, a najważniejszy człowiek w świecie F1 jest nadal bez nowej umowy. To powód do wstydu” – przyznał Niemiec w rozmowie dla serwisu Motorsport-Total.

„Lewis nie może zapominać, że pewne zagrywki wiążą się ze sporym ryzykiem. W takich sytuacjach zawsze mówi się, że chodzi o pieniądze. Mam jednak nadzieję, że w tym przypadku gra toczy się o coś więcej. Hamilton znany jest ze swojej humanitarnej postawy, więc tym bardziej powinien być świadomy, że w dzisiejszych czasach nie można stawiać wygórowanych warunków finansowych.”

„Musi się szybko otrząsnąć, ponieważ nadal istnieje spore ryzyko, że Mercedes wsadzi do jego bolidu George’a Russella. Hamilton powinien mieć to na uwadze” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images