Ralf Schumacher: Wierzę, że Mick będzie w Formule 1 w 2021 roku

Mick Schumacher / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Ralf Schumacher jest przekonany, że jego bratanek Mick pojawi się w Formule 1 w 2021 roku i nie wyobraża sobie innego scenariusza.

Syn siedmiokrotnego mistrza świat zajmuje obecnie czołowe miejsce w Formule 2, a do końca sezonu serii pozostało sześć wyścigów.

Możliwy jest również występ młodego Schumachera w pierwszym treningu Formuły 1 podczas Grand Prix w Niemczech z zespołem Alfa Romeo, który opcjonalnie może stać się również jego ekipą w sezonie 2021. Alternatywą dla Alfy Romeo pozostaje ekipa Haas, która ściśle współpracuje ze Scuderią.

Ralf Schumacher wierzy, że Mick przejdzie do Formuły 1 w 2021 roku, niezależnie od tego, czy zdobędzie tytuł w Formule 2, czy też nie.

_"Zawsze mówiłem, że ważne jest, aby Mick był w pierwszej trójce (mistrzostw Formuły 2 - przyp. red.) - powiedział Ralf Schumacher dla niemieckiego Sky Sports.

"Teraz wygrał, jest jednym z najszybszych i prowadzi w mistrzostwach. Jego krzywa uczenia się w ciągu roku była bardzo obiecująca."

"Nie mogę sobie wyobrazić, aby Mick miałby nie jeździć w Formule 1 w przyszłym roku."

"Jedno jest pewne... na pewno ma to, czego potrzeba, aby ścigać się w tym sporcie w przyszłym roku."

"Był wicemistrzem Formuły 4 i wygrał Formułę 3. Obecnie jest liderem F2. Prezentował swoje osiągi przez kilka lat i klas, udowadniając, że jest jednym z najlepszych. Jest więc jasne, że ma potencjał, aby ścigać się w Formule 1."

W niedawnym czasie Mattia Binotto, szef Ferrari, przyznał, że Scuderia czyni w tym kierunku już pewne kroki.

"Mick miał dużą szansę lub możliwość, aby jeździć w przyszłym roku w F1" - powiedział Binotto dla telewizji RTL. „Musimy się na to przygotować.”

"Damy mu kilka okazji na jazdę w pierwszych treningach, ale jeszcze tego nie ogłosimy, ponieważ musimy jeszcze wszystko pozałatwiać" - dodał szef Ferrari odnośnie Micka Schumachera.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI