Rast i Di Grassi w siódmym sezonie Formuły E w zespole Audi Sport ABT Schaeffler

Rene Rast i Lucas di Grassi - Audi Sport ABT Schaeffler / © Audi AG

Rene Rast dołączy do Lucasa di Grassiego w zespole Audi Sport ABT Schaeffler i będzie rywalizował w pełnym siódmym sezonie Formuły E, który po raz pierwszy będzie rozgrywany pod szyldem Mistrzostw Świata FIA.

"Swoimi imponującymi występami w Berlinie Rene udowodnił, że dobrze czuł się w Formule E, a jednocześnie jest szybki i odnosi sukcesy. Absolutnie zasłużył na swoje miejsce w naszym zespole Formuły E" - powiedział Dieter Gass, szef Audi Motorsport.

Niemiecki kierowca dołączył do Audi w Formule E na ostatnie sześć wyścigów, po rozstaniu się z Danielem Abtem, zdobywając pierwsze punkty już w pierwszym z sześciu wyścigów, a kilka dni później stanął na podium. Jako debiutant wywalczył łącznie dwadzieścia dziewięć punktów, zajmując ostatecznie piętnaste miejsce w klasyfikacji kierowców.

"Wyścigi w Berlinie zdecydowanie zaostrzyły mój apetyt na więcej, więc nie mogę się doczekać mojego pierwszego pełnego sezonu w Formule E" - powiedział Rene Rast.

"Rozpoczęcie mistrzostw świata dla Audi to kolejny ekscytujący rozdział w mojej karierze i naprawdę nie mogę się doczekać."

Wraz z Rene Rastem Lucas di Grassi rozpocznie siódmy sezon Formuły E z zespołem Audi Sport ABT Schaeffler.

"Doświadczyłem wszystkiego w ciągu tych sześciu lat: wielkich sukcesów, porażek i szalonych emocji. A najlepsze jest jeszcze przed nami, ponieważ start-up z tamtych czasów zamienia się teraz w Mistrzostwa Świata FIA" - dodał Lucas di Grassi.

"Razem z Audi i Rene dam z siebie wszystko w 2021 roku, aby mieć coś do powiedzenia w walce o tytuł mistrza świata."

"Dla mnie niezwykle ważne było mieć dwóch kierowców, którzy dążą do osiągnięcia najlepszych wyników" - przyznał Dieter Gass. "Z Lucasem i Rena udało nam się to zrobić znakomicie."

"Lucas jest najbardziej utytułowanym kierowcą w tej dziedzinie i niezwykle głodnym zdobycia drugiego tytułu. Rene odcisnął już imponujące piętno w Berlinie. Cieszymy się jego determinacją rok po roku w DTM. Już nie mogę się doczekać, aby tego doświadczyć w Formule E."

Image: © Audi AG