Rast nie wystartuje w tegorocznym sezonie DTM

Rene Rast / © Audi AG

Rene Rast, panujący mistrz DTM, nie wystartuje w tegorocznym sezonie niemieckiej serii, skupiając się wyłącznie na rywalizacji w Formule E z zespołem Audi.

Niemiec powstrzymał Nico Mullera podczas zeszłorocznej kampanii wyścigowej i obronił mistrzostwo, które wywalczył wraz z Audi w sezonie 2019. Pozwoliło mu to po raz trzeci w karierze stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji kierowców DTM.

Pomimo triumfu i stania się jednym z najbardziej utalentowanych zawodników serii, Rene Rast nie weźmie udziału w kolejnej kampanii, w której kierowcy na torach mierzyć się będą w autach GT3.

"Więc w tym roku nie będę w stanie uczestniczyć w DTM " - przyznał Rene Rast w internetowym wpisie. "Po czterech latach ścigania się w DTM ta decyzja nie była łatwa, ale razem z Audi Sport zdecydowaliśmy, że w tym roku skupię się głównie na Formule E."

Dla niemieckiego kierowcy sezon 2021 będzie pierwszą pełną kampanią w Formule E z zespołem Audi Sport ABT Schaeffler, w której będzie się ścigał u boku Lucasa di Grassiego.

Nie będzie to jednak debiut Rasta w elektrycznej serii, a to za sprawą jego rywalizacji w drugiej połowie 2020 roku, kiedy w bolidzie Audi zastąpił zwolnionego Daniela Abta.

"Połączenie obu programów byłoby mniej lub bardziej niemożliwe, również z powodu trwania obu serii w ten sam weekend. Jednak to nie oznacza, że nie wrócę pewnego dnia do DTM" - podkreślił.

Sezon Formuły E rozpocznie się 26-27 lutego w Arabii Saudyjskiej, gdzie kierowcy zmierzą się w podwójnej rundzie na ulicznym torze w mieście Ad-Dirijja.

Image: © Audi AG