Rast zastępcą Abta w pozostałej części sezonu 2019-20 Formuły E

Rene Rast / © Audi AG

Rene Rast, dwukrotny mistrz serii DTM, zastąpi Daniela Abta w zespole Audi Sport Abt Schaeffler i będzie rywalizował wraz z Lucasem di Grassim podczas pozostałej części sezonu Formuły E w Berlinie.

Daniel Abt stracił fotel wyścigowy po oszustwie, do jakiego doszło podczas jednego z wirtualnych wyścigów Formuły E, kiedy zamienił się miejscami z profesjonalnym kierowcą simracingowym, który rywalizował pod nazwiskiem Niemca w oficjalnej rywalizacji.

Audi postanowiło bardzo szybko rozwiązać kontrakt ze swoim dotychczasowym zawodnikiem, a po opublikowaniu zaktualizowanego kalendarza Formuły E na sezon 2019-20 ogłosiło, że na pozostałą część kampanii miejsce Abta zajmie Rene Rast.

Dwukrotny mistrz serii DTM powróci do rywalizacji w Formule E już 5-6 sierpnia na pętli na lotnisku Tempelhof, gdzie zostanie rozegrana pozostałą część sezonu, a także 8-9 i 12-13 sierpnia, na zmienionych konfiguracjach berlińskiej pętli. Wcześniej jednak, wraz z Lucasem di Grassim, przetestują bolid FE06 na torze Lausitzring.

"Bardzo długo śledziłem Formułę E i teraz nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania" - powiedział Rene Rast.

"Wymagania stawiane kierowcom Formuły E są wysokie: oprócz czystej prędkości chodzi również o wydajność, zarządzanie baterią i idealną strategię - a wszystko to na ciasnych torach miejskich, na których zwykle występują duże turbulencje."

"Jednak dzięki testom na początku lipca i doświadczeniu w symulatorze postaram się być jak najlepiej przygotowany, kiedy przybędę do Berlina."

"Dzięki sześciu wyścigom w ciągu dziewięciu dni będę miał mnóstwo okazji do szybkiego uczenia się" - dodał niemiecki kierowca.

Dla Rene Rasta nie będzie to jednak pierwsza przygoda z Formułą E, a to za sprawą startu w 2016 roku w ePrix Berlina, które odbyło się na ulicach miasta.

Dieter Gass szef Audi Sport, powiedział: "Jako dwukrotny mistrz DTM i długoletni kierowca Audi, Rene od samego początku znajdował się na krótkiej liście. W przeszłości często udowadniał, jaki jest szybki w nowej serii, bez konieczności przyzwyczajania się."

"Fajnie, że DTM i Formuła E nie nakładają się, więc Rene może konkurować w obu seriach dla nas."

"Dzięki sześciu finałowym wyścigom w Berlinie nasz zespół wciąż ma wszystko czego potrzeba do zdobycia mistrzostwa."

Przyszłość Rene Rasta nie jest jednak do końca znana, choć sam zainteresowany wyraził chęć rywalizacji w Formule E. Audi po sezonie 2020 wycofa się z rywalizacji w serii DTM, więc niemiecki kierowca będzie w pełni dostępny dla kolejnej kampanii w elektrycznej formule.

Image: © Audi AG