Rebellion LMP2 pozbawiony podium wywalczonego w Le Mans

Rebellion LMP2 pozbawiony podium wywalczonego w Le Mans

Zespół Rebellion Racing został pozbawiony podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z powodu skorzystania z nadwozia bez homologacji (wykonano w nim otwór).

W karoserii samochodu #13 (Nelson Piquet Jr, David Heinemeier Hansson i Mathias Beche) zrobiono otwór, dzięki któremu można było dostać się do rozrusznika silnika i ponownie uruchomić samochodów po pit stopie.

Zespołowi nie udało się ukryć modyfikacji, dlatego został zdyskwalifikowany z końcowych wyników za 'zmodyfikowanie homologowanej części i użycie jej w wyścigu'.

Sędziowie o wspomnianym przewinieniu zostali poinformowani poprzez wideo nagrane przez personel delegacji technicznej w trakcie pit stopu, co zostało przedstawione także zespołowi.

Prototyp Oreca 07 Gibson #13 zajął trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej 24-godzinnego wyścigu oraz drugą lokatę w klasie LMP2, za DC Racing #38.

Ich dyskwalifikacja oznacza, że drugi z prototypów ekipy DC Racing, numer #37 prowadzony przez Alexa Brundle, Tristana Gommendy'ego i Davida Chenga, awansował na drugą pozycję w klasie LMP2 oraz trzecią w klasyfikacji ogólnej.