Rebellion potwierdza skład kierowców na sezon 2019/20 FIA WEC

Rebellion potwierdza skład kierowców na sezon 2019/20 FIA WEC

Zespół Rebellion Racing potwierdził, kto będzie rywalizował w sezonie 2019/20 Długodystansowych Mistrzostwach Świata, w jednym prototypie, który wystawi skład ze Szwajcarii.

Ekipa, która w nadchodzącym sezonie wyścigowym wystawi jedynie jeden prototyp Rebellion R13-Gibson w klasie LMP1, skorzysta z usług Gustavo Menezesa, Bruno Senny oraz nowego nabytku Normana Nato.

Podczas Prologu zespół testował wielu kierowców, w tym byłego zawodnika Formuły 1 Felipe Nasra, a także Nathanela Berthona, jednak nie zdecydował się zatrudnić żadnego z nich.

Zespół postawił na Normana Nato, który jeszcze w 2017 roku ścigał się na zapleczu Formuły 1, a w 2018 zadebiutował w ELMS z Racing Engineering. Francuz rywalizował także z G-Drive, TDS Racing w WEC oraz z RLR MSport w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

"Bardzo cieszymy się, że Gustavo wystartuje z nami w nowym sezonie, a także wyrazi swój cały talent na torze. Zespół jest niezmiernie dumny, że zawsze może liczyć na jednego z najlepszych kierowców długodystansowych, Bruno Sennę" - powiedział Alexandre Pesci, prezes i właściciel ekipy Rebellion Racing.

"Nie możemy się także doczekać, aby zobaczyć Normana Nato za kierownicą naszego samochodu kategorii LMP1. Zaskoczył nas podczas Prologu w Barcelonie, szybko aklimatyzując się w samochodzie R-13. Teraz czas skupić się na Sliverstone!"